jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۸۶۹   ۳۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۵

گروه فرهنگ و هنر: آلمان‌ها با شعار تنش زدایی و پرهیز از جنگ در حال تشکیل و برپایی جشنواره‌ای با نام دیوان (با الهام از دیوان حافظ) در آلمان، ایران و امارات است. به گزارش مهر، کلاوس گالاس مدیر امور فرهنگی شهرداری وایمار با اعلام این خبر گفت: به منظور اتحاد میان جهان اسلام و اروپا در صدد برآمدیم تا این جشنواره را در آلمان راه اندازی و هر سال آن را در شهرهای مختلف ایران، کشورهای عرب و اروپا برگزار کنیم.

وی ادامه داد: شیراز، یکی از شهرهای ایران ژوئن سال 2009 (خرداد 88) اولین میزبان جشنواره خواهد بود. این جشنواره در ماه آگوست همان سال در وایمار آلمان -‌  شهر نویسندگان و شاعران این کشور -‌ برگزار خواهد شد. در حال حاضر هم با امارات عربی متحده در حال مذاکره هستیم تا سال 2010 میزبان این رویداد باشد. هدف از برگزاری جشنواره «دیوان» ایجاد پل فرهنگی میان ملل اسلامی و فرهنگ اروپایی است.

گالاس درباره نام جشنواره تصریح کرد: نام این جشنواره از دیوان حافظ، شاعر ایرانی گرفته شده که از دیوان غربی شرقی ولفگانگ گوته انتخاب شده است. این جشنواره با هدف تجلیل از گوته و حافظ شکل گرفته و انگیزه ما از این کار، نشان دادن این موضوع است که کشورهای ایران و آلمان تمایل متقابلی برای دوستی با یکدیگر دارند. این جشنواره با تشویق دولت آلمان و تایید و مجوز وزارت امور خارجه و شهرداری شهر وایمار با همکاری موسسه ولفگانگ گوته راه اندازی شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر