jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۸۹۴۰۷   ۳۰ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۵۲

از امروز یکشنبه طرح محدودیت تردد وسایل نقلیه در پکن به مدت 2 ماه برای کاهش ترافیک و بهبود کیفیت هوا به مناسبت بازی های المپیک آغاز شد.

به گزارش شین هوا ، راننده های پکن امروز شاهد کاهش محسوس تعداد وسایل نقلیه در بزرگراه های این شهر بودند.

طبق یک برنامه 2 ماهه از 20 ژوئیه تا 20 سپتامبر در پکن راننده هایی که شماره پلاک آنها زوج است در روزهای زوج و پلاک های فرد در روزهای فرد مجاز به تردد در جاده ها و بزرگراه ها هستند. 

لین فنگجیان شهروند پکنی که پلاک خودرواش فرد است می گوید ترجیح می دهم روزهای زوج از اتوبوس استفاده کنم ، این روزها اتوبوس ها خیلی سریع می روند و در وقت صرفه جویی می شود."

یوآ ژنگپینگ معاون مدیر ترابری پکن گفت مانیتورها نشان می دهند با اجرای این قانون، 95 درصد اتوبوس ها دقیقا راس ساعات تعیین شده به ایستگاه می رسند.

مسوولین شهر پکن اعلام کردند اجرای قانون محدودیت تردد وسایل نقلیه،  باعث کاهش 2 میلیون وسایل نقلیه در روز می شود که این امر تا 63 درصد به بهبود آلودگی هوا کمک می کند.

گروه ترجمه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر