jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۸۹۳۰۰   ۳۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۴۶

بر اساس خبر خبرگزاری فارس

‌قشقاوی ‌سخنگوی وزارت خارجه ‌شد

یک منبع آگاه از انتصاب حسن قشقاوی به عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه از انتصاب حسن قشقاوی سفیر ایران در سوئد به عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه خبر داد و گفت:مراسم تودیع و معارفه سخنگویان قبلی و جدید وزارت امور خارجه ساعت 9 صبح فردا دوشنبه با حضور منوچهر متکی وزیر خارجه برگزار خواهد شد.

حسن قشقاوی در سال 83 به عنوان سفیر ایران در سوئد منصوب شد و خرداد سال جاری نیز جای خود را به رسول اسلامی داد.
 
منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان 23 تیر در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران از تعیین قریب‌الوقوع سخنگوی جدید وزارت خارجه خبر داده بود.

محمدعلی حسینی سخنگوی سابق وزارت خارجه کشورمان که حدود 2 سال سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان بود اخیراً به عنوان معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه منصوب شد و تاکنون جایگزین ‌محمدعلی حسینی معرفی نشده و قرار است ‌دوشنبه سخنگوی جدید این وزارتخانه معرفی شود.

حسینی که 19 شهریور‌ 1385 طی حکمی از سوی منوچهر متکی و به جای آصفی به این سمت منصوب شد پیش از این در حوزه‌های مختلف سیاسی، خاورمیانه عربی، شمال آفریقا، آسیای مرکزی و خلیج فارس فعالیت کرده همچنین کاردار ایران در امان، دمشق و تاشکند نیز بوده و دبیری شورای مشاوران وزیر امور خارجه را هم بر عهده داشته و آخرین سمت حسینی قبل از سخنگویی مدیر کل ارزیابی و نظارت وزارت خارجه بوده است.

وی پیش از این‌که به عنوان معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه منصوب شود سرپرست معاونت آسیا و اقیانوسیه این وزارتخانه را برعهده داشت.

نخستین نشست مطبوعاتی ‌محمدعلی حسینی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در 16 مهر‌ 1385 برگزار شد.
پیش از حسینی «حمیدرضا آصفی» به مدت 8 سال این سمت را برعهده داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر