jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۸۴۹۸   ۲۶ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۲۷

افتتاحیه سیزدهمین المپیاد دانشجویی علمی ایران و نهمین المپیاد بین المللی ریاضی و نخستین المپیاد بین المللی شیمی در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، المپیاد علمی دانشجویی با حضور حدود 40 شرکت کننده خارجی از 10 کشورهمراه 753 برگزیده داخلی از امروز چهارشنبه (بیست و ششم تیر) آغاز می شود.

اوکراین ، تاجیکستان ، ازبکستان ، آذربایجان ، عراق ، بحرین ، افغانستان ، ارمنستان ، سوریه و عمان ازکشورهای شرکت کننده در المپیادهای ریاضی و شیمی هستند و برگزیدگان این المپیاد به عنوان نخبگان شناسایی و روز جمعه معرفی می شوند.

آزمون های دانشجویان در 16 رشته شامل مهندسی مکانیک ، عمران ، شیمی و مهندسی شیمی ، فیزیک ، برق ، رایانه ، کشاورزی ، طراحی صنعتی ، زبان و ادبیات فارسی ، حقوق ، الهیات و معارف اسلامی ، زیست شناسی ، آمار، ریاضی و علوم اقتصادی است.

افراد شرکت کننده در دو مرحله ، یکی به شکل قطبی و با برگزاری آزمون در هر قطب ( متشکل از چند استان ) از بین حدود 12 تا 15 هزار نفر و با تشکیل گروه های پنج نفره انتخاب شده اند و مرحله دوم نیز شامل برگزیدگان آزمون سراسری کارشناسی ارشد است.

معاون سازمان سنجش تعداد شرکت کنندگان سال گذشته را 46 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد امسال به 753 نفر رسیده است که افزایش خوبی را در بخش ملی نشان می دهد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو