jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۷۹۲   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۴۸

گروه سلامت: در بیانیه سازمان ملل که به مناسبت روز جهانی جمعیت و تنظیم خانواده منتشر شد، مقامات این سازمان بر ضرورت بهداشت مادران تاکید کردند. در ادامه این بیانیه آمده است: بیایید تلاش‌های خود را برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره در راستای ریشه‌کنی فقر شدید و گرسنگی همه شمول و نیز بهبود سلامت و بهداشت مردم و سیاره‌مان تقویت کنیم. ما باید نیروهای خود را در جهت تشدید توان و قدرت زنان متحد کرده و درخصوص دسترسی جهانی به بهداشت تولید مثلی تا سال 2015 اطمینان حاصل کنیم.

خدمات بهداشت تولید مثلی در راستای حفاظت از سلامت زنان، مادران و نوزادان آنها ارائه می‌شود. همچنین اقدامات فوری برای دسترسی به هدف بهبود بهداشت مادران مورد نیاز است.  در این بیانیه همچنین آمده است: اگر هر زنی به این خدمات بهداشتی در طول دوران زندگی بویژه در زمان بارداری و وضع حمل دسترسی داشته باشد، مرگ و میر مادران و معلولیت‌های ناشی از آن به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.  آمارها نشان می‌دهد، امروزه میلیون‌ها نفر از زنان دنیا به این خدمات دسترسی ندارند و به این ترتیب سلامت آنها در معرض خطر قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر