jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۷۹۲   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۴۸

گروه سلامت: در بیانیه سازمان ملل که به مناسبت روز جهانی جمعیت و تنظیم خانواده منتشر شد، مقامات این سازمان بر ضرورت بهداشت مادران تاکید کردند. در ادامه این بیانیه آمده است: بیایید تلاش‌های خود را برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره در راستای ریشه‌کنی فقر شدید و گرسنگی همه شمول و نیز بهبود سلامت و بهداشت مردم و سیاره‌مان تقویت کنیم. ما باید نیروهای خود را در جهت تشدید توان و قدرت زنان متحد کرده و درخصوص دسترسی جهانی به بهداشت تولید مثلی تا سال 2015 اطمینان حاصل کنیم.

خدمات بهداشت تولید مثلی در راستای حفاظت از سلامت زنان، مادران و نوزادان آنها ارائه می‌شود. همچنین اقدامات فوری برای دسترسی به هدف بهبود بهداشت مادران مورد نیاز است.  در این بیانیه همچنین آمده است: اگر هر زنی به این خدمات بهداشتی در طول دوران زندگی بویژه در زمان بارداری و وضع حمل دسترسی داشته باشد، مرگ و میر مادران و معلولیت‌های ناشی از آن به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.  آمارها نشان می‌دهد، امروزه میلیون‌ها نفر از زنان دنیا به این خدمات دسترسی ندارند و به این ترتیب سلامت آنها در معرض خطر قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر