jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۷۱۳۰   ۱۹ تير ۱۳۸۷  |  ۲۰:۴۱

قیمت های نفت خام روز چهارشنبه 9 ژوئیه پس از یک کاهش 5 دلاری در هر بشکه در روز سه شنبه باردیگر در بازارهای نفتی لندن و نیویورک افزایش یافت. آزمایش های موشکی ایران در روز چهارشنبه به نگرانی های بازار در مورد افزایش تنش های ژئوپلیتیک در منطقه خاورمیانه دامن زد و موجب شد بخشی از کاهش 5 دلاری هر بشکه نفت جبران شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روز چهارشنبه حوالی ساعت 10 و 5 دقیقه به وقت گرینویچ در بازار نفتی لندن که معاملات منحصرا به شیوه الکترونیک انجام می شود، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با 2 دلار افزایش به 138 دلار و 43 سنت رسید.

در بازار نفتی نیویورک  حوالی ساعت 10 و 5 دقیقه به وقت گرینویچ قیمت هر بشکه نفت خام سبک و شیرین پایه تگزاس برای تحویل در ماه اوت با یک دلار و 72 سنت افزایش 137 دلار و 76 سنت بود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر