jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۰۰۲   ۱۷ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۰

14 قطعه شمش طلای مهریه دردسرساز شد

ماجرای ازدواج پنهانی عروس 16ساله‌

گروه حوادث: عروس 16ساله وقتی با ناسازگاری‌های شوهرش روبه‌رو شد، تقاضای طلاق داد که متوجه شد، شوهرش مهریه 14 قطعه شمش طلای وی را تبدیل به 14 سکه بهار آزادی کرده است. به گزارش خبرنگار «جام‌جم»، هفته گذشته مردی به شعبه ششم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران مراجعه و از همسرش شکایت کرد. شاکی در تشریح ماجرا به بازپرس یونسی گفت: چندی قبل با دختر دانش‌آموزی آشنا شدم و به هم علاقه‌مند شدیم و تصمیم به ازدواج گرفتیم، اما خانواده‌اش مخالفت کردند. ما هم به دفترخانه مراجعه کردیم و به صورت پنهانی به عقد هم درآمدیم و قرار شد، پس از این‌که همسرم دیپلم گرفت، ماجرا را با خانواده‌اش درمیان بگذارم.

اما از یک هفته قبل به رفت و آمد‌های وی مشکوک و متوجه شدم، تلفنی با مرد ناشناسی صحبت می‌کند و پیام‌های مختلفی از وی می‌گیرد.

وقتی از او علت را جویا شدم، مشاجره کرد و از پاسخ طفره رفت. گمان می‌کنم وی قصد خیانت به مرا دارد.

به دنبال شکایت این مرد، همسر وی برای ادامه تحقیقات به شعبه ششم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

14 قطعه شمش طلای مهریه تبدیل به سکه شد

دختر دانش‌آموز در اظهاراتش به بازپرس یونسی گفت: به خاطر مخالفت‌های خانواده‌ام، به صورت پنهانی به عقد این مرد درآمدم و او 14 قطعه شمش طلا برای مهریه‌ام درنظر گرفت که مرد عاقد آن را در سند ازدواجمان ثبت کرد و قرار شد ماجرا را با خانواده‌ام در میان بگذارم، تا این که چند هفته قبل، یکی از دوستان برادرم که با وی کار ضروری داشت و موفق به پیدا کردن او نشده بود، با تلفن همراه من تماس گرفت و خواست پیغامش را به برادرم برسانم که شوهرم به ماجرا مشکوک شد و بنای ناسازگاری را گذاشت.

وقتی به او گفتم دچار سوءظن شده، باور نکرد و مدام مرا کتک می‌زد تا این که خانواده‌ام متوجه ازدواج پنهانی ما شدند و از من خواستند از او جدا شوم. بنابراین از وی شکایت کردم و خواستار جدایی شدم، اما شوهرم به حرف‌هایم توجهی نکرد.

به این ترتیب به دادگاه مراجعه و تقاضای دریافت مهریه‌ام را کردم که متوجه شدم شوهرم با تبانی عاقد، مهریه 14قطعه شمش طلا را به 14 سکه بهارآزادی تبدیل کرده و این مهریه در سند ازدواجمان به ثبت رسیده است. او برای این که مهریه‌ام را ندهد، به من تهمت زده است. به دنبال اظهارات زن جوان، شوهر وی مورد بازجویی قرار گرفت و دچار تناقض‌گویی‌های متعدد شد.

بنابراین گزارش، بازپرس یونسی رئیس شعبه ششم دادسرای ناحیه 5 تهران برای این موضوع دستور رسیدگی ویژه را صادر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر