jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۶۴۱۲   ۱۷ تير ۱۳۸۷  |  ۱۱:۳۲

«بان کی مون» دبیرکل سازمان متحد با ابراز خرسندی از پاسخ ایران به بسته پیشنهادی 1+5، آغاز مذاکرات هسته ای تهران با اتحادیه اروپا را دلگرم کننده توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، «بان کی مون» که در ساعات ابتدایی صبح امروز در هواپیمای حامل وی به ژاپن برای شرکت در اجلاس هشت کشور صنعتی جهان (جی هشت) با خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفتگو می کرد، اظهار داشت: من پرونده هسته ای ایران را دنبال می کنم و باید بگویم درحال حاضر مذاکرات امیدوار کننده‌ای میان ایران و اتحادیه اروپا درباره پرونده هسته ای تهران در جریان است.امیدوارم این مذاکرات ادامه داشته و در نهایت نتایج مثبتی را در بر داشته باشد.

روز جمعه 14 تیر ایران پاسخ خود به نامه 1+5 را به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارائه کرد؛ پاسخی که با استقبال اغلب کشورها روبرو شده و به نوشته رسانه های غربی این پاسخ می تواند فصلی جدید در پرونده هسته‌ای ایران باشد که به حل شدن دیپلماتیک آن کمک می کند. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر