jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۵۹۳۰   ۱۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۵

محققان سوئیسی با همکاری کارشناسان گوگل در تحقیقات خود نشان دادند که بیش از 637 میلیون نفر در سراسر دنیا برای جستجو در اینترنت از مرورگرهایی استفاده می کنند که اغلب قدیمی و بنابراین ناامن هستند.

بررسیهای محققان پلی تکنیک زوریخ با همکاری کارشناسان گوگل حاکی از آن است که بیش از 637 میلیون نفر از کاربران اینترنت از برنامه های وب مروگری استفاده می کنند که قدیمی بوده و به روز نشده اند و بنابراین به طور بالقوه ناامن هستند.

محققان موسسه تکنیک انفورماتیک و شبکه های ارتباطات پلی تکنیک زوریخ با بررسی کاربرانی که برای جستجو وارد سرورهای گوگل شده بودند موفق شدند با محاسبه تعداد برنامه های جستجویی که آخرین نسخه آنها به روز نشده اند به این آمارها دست یابند.

براساس گزارش وب نیوز، این آمارها نشان می دهد که از آغاز ژوئن امسال به طور متوسط 1/59 درصد از کاربران اینترنت از تازه ترین نسخه های مرورگرهای خود استفاده کرده اند.

در این میان بهترین نتایج از کاربران مرورگر فایرفاکس موزیلا به دست آمد به طوری که 2/92 درصد از آنها از برنامه های به روز شده استفاده کرده اند.

کاربران مرورگر سافاری اپل با 3/65 درصد در رتبه دوم قرار گرفتند و کاربران اینترنت اکسپلورر مایکروسافت با 5/52 درصد در جایگاه سوم ایستادند.

این تحقیق نشان می دهد که بیش از 673 میلیون وبگردی که وارد سرورهای گوگل شده اند دارای برنامه های به روز نشده و ناامن هستند.

واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو