jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۴۴۴   ۰۲ دی ۱۳۸۱  |  ۱۹:۵۵

معاون وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب گفت : در برداشت و تامین آب مورد نیاز در دشتهای تهران ، اراک ، همدان و مشهد با محدودیت شدید روبه رو هستیم .

به گزارش ایرنا، عباس شفیعی افزود: هرچند عمده بارش امسال برف بوده که موجب کاهش درجه حرارت و پایین بودن میزان مصرف آب شده است ؛ اما در مناطقی که از آب زیرزمینی استفاده می شود همچنان با مشکل محدودیت منابع آب روبه رو هستیم . او اظهار کرد: باتوجه به بارندگی مناسب سال زراعی 80-81 حجم ذخیره آب سدهایی که به نوعی مسوولیت تامین آب شرب را به عهده داشتند خوب بود و در 3ماهه امسال نیز از مهر تا آذر میزان بارندگی معادل کل سال گذشته بوده است . وی بااشاره به این که هم اینک 10طرح بزرگ آبرسانی در کشور به طول یکهزار و 900کیلومتر شبکه در حال اجراست ، گفت : طرح محرم به عنوان بزرگترین طرح آبرسانی شهرها و روستاهای ساحلی ازجمله این طرحها است که به طول 761کیلومتر خط انتقال از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد تا بندر لنگه استان هرمزگان در حال اجراست .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر