jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۱۰۵   ۲۰ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۲

یک استاد دانشگاه اعلام کرد: نباید قوانین حاکم بر بانکها را بر بخش خصوصی اعمال کنیم ؛ زیرا بخش خصوصی نمی تواند با بانکهایی که دهها سال سابقه و دارایی های هنگفت دارند

، به رقابت بپردازد و هم اکنون شرایط رقابت بانکهای بخش خصوصی با بانکهای دولتی یکسان نیست . به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر رضا شیوا افزود: میزان نقدینگی سرگردان و بی برنامه در کشور بسیار زیاد است و بانکها و موسسات اعتباری باید این نقدینگی را جمع آوری کنند تا با محدودیت منابع برای تخصیص مواجه نشوند. مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری بنیاد تصریح کرد: اگر منابع نظام بانکی در سالهای گذشته بهینه تخصیص داده می شد، امروز از نظر تولید، صادرات غیر نفتی و فعالیت های اقتصادی وضعیت بهتری داشتیم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر