jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۴۹۰۵   ۱۵ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۰۱

جام جم آنلاین - درپی انفجار نفت کش غول پیکر لیمبرگ در سواحل یمن ، که مقامات آن را به یک حمله تروریستی نسبت می دهند

و از بیم تکرار حملات تروریستی به نفت کش ها ، قیمت هر بشکه نفت دریای برنت با 34 سنت افزایش ، در روز دوشنبه در لندن سطح هر بشکه 28 دلار و 46 سنت معامله شد. همچنین به نوشته روزنامه لزکو، این هفته ، یک هفته پرتنش برای بازارها خواهد بود. دوشنبه شب ، جرج بوش در یک سخنرانی به طور زنده سیاست خود را در مورد عراق برای ملت امریکا شرح می دهد. همچنین ، وزیران دارایی دوازده کشور حوزه یورو در لوگزامبورگ تشکیل جلسه می دهند تا برای خطراتی که ثبات جهانی را تهدید می کنند، راه حل هایی بیابند. روز پنجشنبه 10اکتبر، بانک مرکزی اروپا برای بررسی خطراتی که رشد اقتصادی را تهدید کرده و بازارهای سهام را متزلزل نموده اند، تشکیل جلسه می دهد. ارزش سهام بانک ها و شرکت های بیمه درحال سقوط است . درعین حال شاخص بازارهای بورس امریکا کمترین سود را در پنج سال اخیر نشان می دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر