امداد رسانی به ۲۲۸ نفر حادثه دیده سیل و آبگرفتگی خلخال، کوثر و سرعین

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی و اسکان اضطراری به ۲۲۸ نفر حادثه دیده سیل و آب گرفتگی در شهرستان‌های خلخال، کوثر و سرعین خبر داد.
کد خبر: ۱۴۶۲۳۶۱

به گزارش جام جم آنلاین،و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، مجتبی باباپور با اعلام این خبر گفت: در اثر بارش‌های سیل آسا، سیل و آب گرفتگی معابر و منازل در روستای مورستان از توابع خلخال، روستای تازه کند سبلان از توابع سرعین و در سطح شهر کیوی به مرکز پاسخگویی به حوادث ۱۱۲ گزارش شد.
وی ادامه داد: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در قالب ۱۴ تیم عملیاتی شامل تیم‌های محیط‌های آبی، اسکان و تغذیه اضطراری و ارزیابی سوانح متشکل از ۵۰ نفر با بکارگیری ۱۱ خودروی کمک دار امدادی به یاری مردم شتافتند.
این مسئول اضافه کرد: سرخ و سپید پوشان هلال احمر تا به حال به ۲۲۸ نفر حادثه دیده امدادرسانی کرده اند و اقلام زیستی و معیشتی همچون ۴۵ چادر امدادی، ۱۲۰ تخته پتو، ۴۵ تخته موکت، ۴۵ ست ظروف آلومینیوم، ۵۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۰۰ کیلوگرم نایلون و همچنین زیر انداز و خرما و بیسکوییت در میان آنان توزیع کرده اند.
باباپور با اشاره به اینکه عملیات همچنان ادامه دارد تصریح کرد: نیرو‌های عملیاتی استان با تمام تلاش خود با بکارگیری موتور آب و دستگاه‌های کف کش در حال تخلیه منازل میباشند.
لازم به ذکر است ندای امداد ۱۱۲ به صورت ۲۴ آماده دریافت گزارش حوادث و ارائه خدمات به هموطنان گرامی میباشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها