موزه شهرداری اردبیل، موزه برتر کشور

موزه شهرداری اردبیل در آئین انتخاب موزه‌های برتر کشور به عنوان موزه برتر معرفی شد.
کد خبر: ۱۴۵۸۷۲۷

به گزارش جام جم آنلاین،موزه شهرداری گنجینه‌ای بالغ بر ۴۰ هزار اشیاء و اسناد دارد که ۹۰ درصد آثار این موزه توسط شهروندان محترم اردبیلی و علاقه‌مندان به این موزه اهدا شده است.
در شانزدهمین آئین انتخاب موزه‌های برتر کشور که توسط کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) در چهار گروه موزه‌های دولتی بزرگ، متوسط، کوچک و موزه‌های خصوصی در خانه هنرمندان تهران برگزار شد، موزه شهرداری اردبیل در رتبه نخست ایستاد.
بهنام فتحی، مدیر موزه شهرداری اردبیل در این خصوص گفت: موزه شهرداری در گروه موزه‌های دولتی متوسط در ۱۱ شاخص شرکت کرده بود که پس از بررسی هئیت داوران، در شش شاخص بازدید، گردآوری، معرفی، توسعه مدیریت، حفاظت و نگهداری، کودک و نوجوان رتبه اول و در شاخص فعالیت‌های مجازی و شعار روز جهانی موزه با کسب رتبه دوم بعنوان موزه برتر کشور معرفی شد.
وی اضافه کرد: در گروه موزه‌های دولتی متوسط موزه شهرداری اردبیل، باغ موزه چهلستون اصفهان، میراث جهانی چغازنبیل و شوش، موزه رضاعباسی تهران، موزه آبگینه و سفالینه و ... شرکت کرده بودند که موزه شهرداری اردبیل در هشت شاخص در صدر موزه‌های برتر قرار گرفت و این در طول شانزده دوره آئین انتخاب موزه‌های برتر بی‌نظیر بود.
مدیر موزه شهرداری اردبیل یادآورشد:مدیریت موزه شهرداری اردبیل موفقیت موزه شهرداری در کسب عنوان موزه برتر توسط کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) را نشان از همدلی و اعتماد شهروندان اردبیلی بویژه همکاری مجموعه داران عزیز و جدیت فعالیت مستمرهمکاران در حفظ و صیانت تاریخ، هویت و فرهنگ اردبیل دانست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها