رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتستان با صدور پیامی از عموم مردم برای حضور پای صندوق های رای دعوت کرد؛

۸تیر همه باهم برای ایرانی قوی

استاندار بوشهر؛

پروژه‌های خط ریلی و راهسازی تسریع شود

"احمد محمدی زاده": با اشاره به اینکه این استان نیاز به اتصال خط ریلی استان فارس دارد، گفت: اکنون طرح‌های مهم راهسازی و خط ریلی در استان بوشهر اجرایی شده که نیاز به توجه ویژه برای تسریع در تکمیل آنهاست.
کد خبر: ۱۴۵۸۴۸۰

به گزارش جام جم و به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی بوشهر-احمد محمدی‌زاده در نشست با قائم‌مقام وزیر و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه راهسازی در حمل و نقل و پیشرفت جامعه اظهار داشت: طول استان بوشهر 700 کیلومتر است و 400 کیلومتر کریدور جنوب - شمال کشور در استان بوشهر قرار دارد و 80 درصد آن تکمیل شده است.

وی، حمل و نقل ریلی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: حمل و نقل ریلی در استان بوشهر دچار یک عقب‌ماندگی است که دولت سیزدهم آیت‌الله رئیسی توجه ویژه‌ای به این مهم کرده است.

استاندار بوشهر اتصال خط ریلی تهران، اصفهان، شیراز به بوشهر را یکی از برنامه‌های مهم دانست و بیان کرد: اتصال راه‌آهن تهران، اصفهان، شیراز به بندر بوشهر از اهمیت خاصی برخوردار است و این مهم توجیه اقتصادی این خط ریلی را محقق می‌کند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه اعتبار خط ریلی بوشهر از محل تهاتر نفت تأمین می‌شود، تأکید کرد: دولت سیزدهم برای تسریع در این پروژه اقدامات مهمی انجام داد و این طرح که 14 سال متوقف بود اکنون همه 11 قطعات آن فعال شده و با تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر، این خط ریلی به اقتصاد دریا متصل می‌شود.

وی یکی دیگر از طرح‌های دیگر راهسازی استان بوشهر را جاده دالکی ـ کنار تخته نام برد و گفت: این محور جاده‌ای از نقاط پرحادثه است که نیاز است این مسیر 14 کیلومتری هرچه سریعتر تکمیل و افتتاح شود.

استاندار بوشهر بر توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در اجرای خط ریلی بوشهر و محور جاده‌ای دالکی به کنار تخته را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: استان ساحلی بوشهر با داشتن مناطق مهم گردشگری مقصد سفر اقشار مختلف مردم از نقاط کشور است که توسعه زیرساخت‌های محورهای مواصلاتی در استان بوشهر یک ضرورت است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها