گفت‌وگوی «جام‌جم» با حمیده ایرانمنش سرمربی تیم‌ملی دختران تنیس روی میز ایران

تمام توان‌مان را برای کسب سهمیه می‌گذاریم

رقابت‌های آسیای میانه؛ آخرین مرحله رقابت‌های گزینشی المپیک تنیس روی میز که حدود یک هفته دیگر دختران ایران به امید کسب سهمیه المپیک و برای شرکت در این رقابت‌ها عازم تاشکند ازبکستان خواهند شد.
کد خبر: ۱۴۵۵۸۹۰
نویسنده یگانه عصاری - گروه ورزش
 
این رقابت‌ها آخرین مرحله از مسابقات گزینشی المپیک است که ملی‌پوشان تنیس روی میز با حضور در آن می‌توانند صاحب سهمیه المپیک در بخش انفرادی شوند. تیم ملی بانوان ایران متشکل از مهشید اشتری و ندا شهسواری عازم این مسابقات هستند. اردوی آماده‌سازی بازیکنان چند هفته‌ای است که به صورت رسمی در تهران و زیر نظر سرمربی تیم‌ملی آغاز شده و تا زمان اعزام ادامه خواهد داشت. اما چقدر می‌توان به کسب سهمیه المپیک امیدوار بود؟ حمیده ایرانمنش، سرمربی تیم‌ملی تنیس روی میز دختران ایران در گفت‌وگو با «جام‌جم» به این سوال پاسخ داد.

 روزهای پایانی تمرین است و چند روز دیگر عازم ازبکستان هستید. شرایط چطور است؟
بعد از انتخاب خانم اشتری و شهسواری برای حضور در مسابقات، اردوهای تک نفره از فروردین ماه برای بچه‌ها داشتیم. آنها از ابتدای فروردین زیر نظر ما بودند و هرکدام مسابقات متعددی را هم رفته بودند. خانم اشتری در مسابقات چک، آلمان، لبنان و عربستان شرکت کرد و خانم شهسواری در مسابقات لیگ ترکیه، عربستان و چک شرکت کرد. آنها مسابقه دادند، ما بازی‌های‌شان را دیدیم، رقبا را آنالیز کردیم و برای بچه‌ها تمرین گذاشتیم. هر تیمی که در مسابقات شرکت می‌کند، هدفش این است که سهمیه المپیک را کسب کند و ما هم مستثنا نیستیم. ما در گذشته دوبار سهمیه گرفتیم و تنها ورزش توپی-راکتی هستیم که تا الان ۲ دور کسب سهمیه در بخش بانوان داشتیم و در تلاشیم برای بار سوم سهمیه بگیریم.
 مهم‌ترین رقبای ما چه کشورهایی هستند؟
ازبکستان و قزاقستان. هرچند بازیکنانی از کشور قرقیزستان هم اعلام آمادگی کردند ولی مهم‌ترین رقبای ما همان دو تیم هستند. شرایط این کشورها نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است و پیشرفت زیادی داشتند. آنها دائم در مسابقات هستند و در کمپ‌های مختلف شرکت می‌کنند. همه می‌دانند ما امکانات آنها را نداریم ولی با توجه به شرایط خودمان سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و بتوانیم سهمیه کسب کنیم.
 نبود اردوی خارجی و امکانات پیشرفته‌ای مانند دیگر کشورها که از آن صحبت کردید، کار را برای شما سخت نمی‌کند؟
فدراسیون تمام تلاشش را می‌کند و این یکی از مهم‌ترین رویدادها برای هر فدراسیونی است و فدراسیون ما از این امر مستثنا نیست. آقای قارداشی واقعا تمام تلاش‌شان را می‌کنند و در حد توان مطالبات را فراهم می‌کنند. همه ما از راس فدراسیون تا همه ملی ‌وشان دست به دست هم دادیم تا بتوانیم سهمیه را از آن خود کنیم.
 ما کار راحتی برای کسب سهمیه نداریم. به نظر شما شانس واقعی ما برای کسب سهمیه چقدر است؟
کار ما اصلا ساده نیست و این کشورها، کشورهای سال‌های گذشته نیستند و در این سال‌ها پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند. رنکینگ ازبکستان و قزاقستان از بچه‌های ما بالاتر است و همه چیز ۵۰-۵۰ است ولی با اطمینان می‌گویم که ما تمام توان‌مان را می‌گذاریم. شرایط مسابقه هم به خیلی چیزها بستگی دارد. بارها دیدیم بهترین قهرمانان و حتی قهرمانان المپیک موفق به کسب سهمیه نشده‌اند و با وجود شرایط خوب نتایج مطلوب‌شان را نگرفتند ولی تلاش و هدف ما این است که بتوانیم سهمیه را از آن خود کنیم. این شرایط ۵۰-۵۰ است و نمی‌توانم بگویم که ما قطعا سهمیه می‌گیریم. اما هدف من این است که تمام سختی‌ها را به جان بخرم تا بتوانیم برای جامعه تنیس روی میز و کشور ایران یک سهمیه به ارمغان آوریم.
 و فقط یک سهمیه در این مسابقات توزیع می‌شود؟
بله. یک سهمیه برای رنکینگ است که بچه‌های ما در منطقه آسیای میانه می‌توانند این شانس را داشته باشند که آن را کسب کنند و از میان این همه بازیکن فقط یک سهمیه توزیع می‌شود. مسابقات بیست و هشتم تا سی‌ام اردیبهشت ماه در تاشکند ازبکستان است که یکی از رقبای ماست و امیدوارم دست پر از این کشور بازگردیم.


newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها