jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۴۵۳۰۹ ۱۹ شهريور ۱۳۸۶  |  ۲۳:۲۱

واحد مرکزی خبر: معاون امور بانکی ، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: نخستین بانک سرمایه گذاری کشور، هفته گذشته مجوز تاسیس گرفت.


سیدحمید پورمحمدی در جمع خبرنگاران افزود: این بانک یا شرکت تامین سرمایه را بخش خصوصی با سرمایه 100 میلیارد تومان ایجاد خواهد کرد. وی گفت: یکی از راهکارهای رفع مشکلات بازار مسکن و ایجاد منابع لازم برای تامین مالی این بخش ، راه اندازی بانکهای سرمایه گذاری یا شرکتهای تامین سرمایه است.
وی افزود: 3 شرکت خصوصی دیگر نیز برای دریافت مجوز ایجاد بانک سرمایه گذاری یا شرکت تامین سرمایه در نوبت هستند. معاون وزیر اقتصاد افزود: این بانکها می توانند به طور تخصصی به فعالیت های تامین سرمایه در بخش مسکن بپردازند.
وی اضافه کرد: شرکتهای تامین سرمایه به طور تخصصی برای یافتن موقعیت های مناسب سرمایه گذاری در سراسر کشور کار می کنند و پس از تشخیص بهترین موقعیت های سرمایه گذاری در بخشهای مختلف ، با پذیره نویسی به مردم اعلام می کنند.
وی افزود: بانکهای سرمایه گذاری (یا شرکتهای تامین سرمایه) علاوه بر جذب مشارکت مردم در طرحهای سرمایه گذاری ، برای تامین مالی این سرمایه گذاری ها از منابع داخلی و خارجی اقدام می کنند.
پورمحمدی گفت: استفاده از عامل کارگزاری نیز راهکاری دیگر برای تامین منابع لازم در تولید مسکن است و در این شیوه ، عامل کارگزار، نقش رابط میان انبوه ساز و متقاضیان مسکن را ایفا می کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر