رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد خبر داد:

خدمات سرویس مدارس یزد هوشمند می شود

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خبر داد:

افزایش 14 درصدی نرخ کرایه اتوبوس درون‌شهری یزد

یزد- رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: نرخ اتوبوس شهری در یزد با کارت شهروندی که پیش از این یک هزار و 750 تومان بود با افزایش 14 درصدی به 2 هزار تومان افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۴۵۲۴۳۵

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، مهدی فعالی در خصوص افزایش نرخ کرایه ناوگان اتوبوس درون‌شهری در یزد، اظهار داشت: نرخ اتوبوس شهری در یزد با کارت شهروندی که پیش از این یک هزار و 750 تومان بود با افزایش 14 درصدی به 2 هزار تومان افزایش یافته و این نرخ بدون کارت از 3 هزار و 500 تومان به 4 هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: افزایش نرخ کرایه مینی‌بوس‌ها و تاکسی‌های درون‌شهری یزد نیز در حال بررسی در کمیسیون‌های شورای شهر یزد است و تا نیمه اردیبهشت‌ماه میزان افزایش نرخ مینی‌بوس‌ها و تاکسی‌های یزد مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اضافه کرد: نرخ حمل و نقل اتوبوس درون‌شهری یزد در تمام مسیرها 2 هزار تومان است و نرخ حمل و نقل در مسیرهایی چون محمدآباد، فهرج، روستاهای اطراف شهر یزد و مسیرهای طولانی‌تر، نرخ بالاتری دارند.

وی با اشاره به تعداد اتوبوس‌های درون‌شهری فعال در یزد، گفت: هم اکنون 103 اتوبوس درون‌شهری در شهر یزد فعال است در حالی که نیاز شهری یزد 150 اتوبوس است و این کمبود اتوبوس موجب شده زمان انتظار در ایستگاه‌های خط واحد سطح شهر زیاد شود و زمان انتظار که باید بین 12 تا 15 دقیقه باشد اکنون به طور متوسط 30 دقیقه است.

فعالی با اشاره به فعالیت مینی‌بوس‌ها در یزد افزود: عموماً مینی‌بوس‌ها در بخش خصوصی و به عنوان سرویس کارخانجات، مدارس و شرکت‌ها فعالیت دارند که در این زمینه 800 مینی‌بوس در بخش خصوصی فعالیت دارند و 100 اتوبوس نیز در بخش دولتی فعال هستند و از 26 ونی که برای حمل و نقل درون‌شهری واگذار شده است، 10 ون در مسیرهای مختلف سطح شهر یزد فعالیت دارند و برنامه‌ریزی برای ورود بقیه آن‌ها در مسیرهای مختلف در حال انجام است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: امسال 33 اتوبوس و مینی‌بوس شامل 14 اتوبوس، 14 مینی‌بوس و پنج اتوبوس پیشرو که عمدتاً نو هستند به مجموعه ناوگان حمل و نقل درون‌شهری یزد اضافه می‌شود که میانگین عمر ناوگان را کاهش می‌دهد، ضمن اینکه از مینی‌بوس‌ها در مسیرهایی با مسافر کمتر استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: میانگین عمر تاکسی‌های شهر یزد 9 سال است که با  توجه به ابلاغ وزارت کشور، عمر فرسوده تاکسی‌ها 12 سال است و عمر اتوبوس‌ها در ناوگان حمل و نقل شهری یزد با توجه به اینکه هنوز به اتوبوسی به این ناوگان اضافه نشده نزدیک به 12 سال است که با اضافه‌شدن ناوگان نو، میانگین عمر آن کاهش می‌یابد.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها