شهردار علی آباد کتول از رشد ۶۸ درصدی بودجه شهرداری این شهرستان در سال ۱۴۰۳ خبر داد.
شهردار علی آباد کتول از رشد ۶۸ درصدی بودجه شهرداری این شهرستان در سال ۱۴۰۳ خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۲۱۹۶
نویسنده شبیر دائمی

 به گزارش جام جم آنلاین از گرگان ابوذر اسفندیاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری علی آباد کتول در نظر گرفته شد که از این میزان ۱۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تحقق یافت که ۵۰ درصد آن در بحث طرح‌های عمرانی و ۵۰ درصد در بحث جاری هزینه شد.

وی با بیان اینکه امسال هم مبلغ ۲۲۸ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری در نظر گرفته شد که ۴۹ درصد مربوط به فعالیت‌های عمرانی و ۵۱ درصد مربوط به هزینه‌های جاری است، افزود: این رقم بودجه در نظر گرفته شده ۶۸ درصد نسبت به بودجه تحقق یافته سال ۱۴۰۲ رشد داشته است.

شهردار علی آباد کتول تأمین روشنایی در سطح شهر خبر داد و گفت: امسال برای بحث روشنایی معابر مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که سال گذشته چهار و نیم میلیارد تومان هزینه شد.

اسفندیاری با اشاره به اینکه اجرای طرح عمرانی و رفاهی در شهر یکی از برنامه‌های شهرداری علی آباد محسوب می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته توانستیم ۳۵ میلیارد تومان کار عمرانی در سطح شهر انجام دهیم.

وی یادآور شد: هزار و ۵۰۰ تن قیر برای عملیات روکش آسفالت در سطح شهرستان علی آباد کتول در نظر گرفته شد.

اسفندیاری پور در خصوص احداث پارک و پارکینگ هم، اظهار کرد: سال گذشته در یکی از معابر اصلی پارکینگ اجاره‌ای در اختیار مردم قرار گرفت و این موضوع امسال هم در دستور کار قرار دارد.

وی پروانه‌های صادر شده در سال ۱۴۰۱ را ۱۲۳ مورد با متراژ ۱۴۹ هزار متر اعلام کرد و افزود: این پروانه‌ها در سال ۱۴۰۲ به ۱۸۴ مورد با متراژ ۱۱۴ هزار متر مربع رسیده است.

اسفندیاری پور محدوده قانونی شهر علی آباد را ۹۲۴ هکتار اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۵۰ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی است.

وی خاطرنشان کرد: روزانه میزان ۳۵ تا ۴۰ تن زباله خانگی در شهرستان علی آباد کتول تولید می‌شود که مدیریت پسماند کار انتقال آن را بر عهده دارد.

شهردار علی آباد کتول در خصوص تله کابین هم، گفت: طبق پیگیری‌های انجام شده اکنون شهرداری و پیمانکار پروژه در حال طی کردن مراحل قانونی هستند که به زودی شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها