کلینیک پیشگیری از شکستگی‌های ثانویه ناشی از پوکی استخوان (FLS)) در بیمارستان چمران شیراز راه اندازی شده است.
کد خبر: ۱۴۴۵۰۳۵

به گزارش جام جم آنلاین،معاون بهداشت دانشگاه علوم پرشکی شیراز گفت: گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت با همکاری معاونت درمان، کلینیک پیشگیری از شکستگی های ثانویه ناشی از پوکی استخوان (FLS) ) را در بیمارستان شهید دکتر چمران راه اندازی کرد .
دکتر عباس رضاییان زاده افزود: در این کلینیک ، اساتید، پزشکان متخصص و کارشناسان آموزش دیده، بیمارانی را که به دنبال پوکی استخوان دچار شکستگی شده اند،شناسایی می کنند و به آنان مشاوره می دهند.
وی افزود: پیگیری و انجام تراکم سنجی استخوان و آزمایش های تکمیلی، آموزش بیماران، ثبت اطلاعات در سامانه جامع و تماس با بیماران و پیگیری دوره ای مراقبت ها از دیگر اقداماتی است که در این مرکز ارائه می شود.
دکتر رضاییان زاده با اشاره به این موضوع که در جهان در هر 3 ثانیه یک شکستگی اتفاق می افتد، گفت: در بیشتر موارد، این سوانح با شکستگی های ثانویه در آینده، عوارض قابل توجه جسمی و روحی و حتی مرگ زود هنگام همراه است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: مهمترین راهکارهای پیشگیری از پوکی استخوان، داشتن شیوه زندگی سالم از بدو تولد با فعالیت بدنی مناسب، تغذیه صحیح و دوری از استعمال دخانیات و الکل است.
روند ابتلا به پوکی استخوان در دنیا به طور چشمگیری در حال افزایش است و بعد از سن 50 سالگی، از هر 2 زن، یک نفر و از هر 5 مرد، یک نفر در طول زندگی خود دچار شکستگی می شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها