وزارت بهداشت نوار غزه امروز (یکشنبه) از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه، به ۲۳ هزار و ۹۶۸ نفر خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۰۷۸۱

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای در صدمین روز از جنگ غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۱۲۵ نفر شد.

در این بیانیه آمده است: با احتساب شهدای جدید شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر تا به امروز به ۲۳ هزار و ۹۶۸ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت غزه در ادامه اعلام کرد که آمار مجروحان این تجاوزات به ۶۰ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها