نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: حادثه تروریستی کرمان ناجوانمردانه و ظالمانه بود و داعش ابزار جنایت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: حادثه تروریستی کرمان ناجوانمردانه و ظالمانه بود و داعش ابزار جنایت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی است.
کد خبر: ۱۴۳۹۴۳۸

مهرداد نوری- جام جم آنلاین قزوین: حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه قزوین گفت: از خدای متعال می‌خواهیم توفیق متقی بودن، بر اساس تقوا زندگی کردن و سخن گفتن و مدیریت دوستی‌ها و دشمنی‌ها بر اساس تقوا را به ما عنایت کند.

وی ادامه داد: بر اساس تقوا پای جوانمردی‌ها ایستادن، عادل و منصف بودن، رعایت حقوق همه کسانی که با ما هستند اعم از خانواده، همسایه، فرزندان، والدین و همه کسانی که حق به گردن ما دارند و نسبت به توده‌های مردم مهربان و مؤدب بودن، این‌ها همه نشانه‌های تقوای الهی است، از خدا می‌خواهیم تقوا با همه زیبایی‌هایش روزی دل‌های ما باشد و خودش را در زندگی ما نشان دهد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله‌ای که طی روز‌های اخیر توجه همه مردم دنیا علی‌الخصوص ام‌القرای جهان اسلام، یعنی مردم جمهوری اسلامی ایران را به خود جلب کرده، حادثه تروریستی کرمان است، این حادثه بسیار غم انگیز بود، حدود ۸۵ نفر از مردم مظلوم در این حادثه به شهادت رسیدند و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند و برخی از مجروحین نیز حال خوبی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: یک خانواده به صورت دسته جمعی در مسیر گلزار شهدای کرمان موکب راه انداخته بودند، ۸ نفر از اعضای این خانواده به شهادت رسیده و ۲ نفر از آن‌ها هم مجروح شده اند، پدر این خانواده هنوز خبر از شهادت دخترش نداشت و بی‌تابی می‌کرد، آنقدر این صحنه‌ها دردآور بود که آدم نمی‌توانست آن را نگاه کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کودکی که در آغوش مادرش بود و از او تصاویر و فیلم‌هایی منتشر شده بود، بعد تصویر پیکر همین کودک هم منتشر شد، یا دختران و پسران کوچکی که با حالت بغض، گریه و ناامیدی بودند، رنگشان پریده بود و نمی‌دانستند سرنوشت پدر و مادرشان به کجا رسیده است، این صحنه‌ها خیلی دردناک بود.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی تاکید کرد: حادثه تروریستی کرمان خیلی ناجوانمردانه و ظالمانه بود، این حادثه از ناحیه چه کسی اتفاق افتاده است؟ مردم در دولت‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی و رژیم منحوس صهیونیستی علیه این دولت‌ها اعتراض می‌کنند و این اعتراضات روز به روز جدی‌تر می‌شود.

خطیب نماز جمعه قزوین اضافه کرد: آمریکا پیش از انقلاب توسط رضاخان و محمدرضا شاه جنایت‌هایش را در ایران مرتکب می‌شد یا توسط صدام جنایت‌هایش را در ایام جنگ تحمیلی اعمال می‌کرد یا اینکه در یمن توسط سعودی‌ها مردم را زیر آوار می‌کرد، این‌ها هر کجا جنایت می‌کنند مستقیم وارد نمی‌شوند و داعشی‌ها را برای اینکه خودشان مستقیم وارد نشوند ایجاد کرده اند.

وی با بیان اینکه داعش ابزار جنایت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی است، گفت: همه این کشور‌هایی که جز شرارت، ظلم و جنایت از آن‌ها انتظار نمی‌رود، جمع شده‌اند و یک پدیده نامیمون و شوم به نام داعش و امثال آن را ایجاد کرده‌اند تا به وسیله آن‌ها جنایات خود را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در جنایت اخیر در کرمان نیز آن‌ها می‌خواهند این جنایت را به نام داعش تمام کنند، داعش چیزی نتانیاهو، ترامپ، بایدن، رئیس جمهور فرانسه و حاکمیت انگلیس نیست، داعش همین‌ها هستند، بنابراین حادثه تروریستی کرمان جنایتی صهیونیستی- آمریکایی است.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی عنوان کرد: ملت‌های مسلمانی که در پی انتقام هستند باید بدانند که ریشه این فتنه کجاست، اکنون همه جنایتکاران عالم در سرزمین‌های اشغالی متمرکز هستند، این انتقام هم باید متمرکز و متوجه آنجا باشد، صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها خیلی دلشان می‌خواهد غیر از سرزمین‌های اشغالی میدان دیگر جنگی نیز باز شود، برای اینکه حواس مردم از اسرائیل برداشته شود و صهیونیست‌ها نفس راحت بکشند، اما ما نباید به این امر رضایت بدهیم.

وی بیان کرد: سرزمین‌های اشغالی باید محور باشد و همه موشک ها، خشم ها، غصب‌ها و نفرین‌ها باید بر روی رژیم منحوس و اشغالگر صهیونیستی ریخته شود که الحمدلله اثر آن را هم داریم می‌بینیم، اکنون می‌بینیم اختلافات بسیار شدیدی بین سران این رژیم افتاده و خودشان به جان هم افتاده اند، این وضعیت باید ادامه پیدا کند تا شاهد سقوط این رژیم منحوس باشیم.

امام جمعه قزوین گفت: رهبر حکیم انقلاب در اجتماعاتی که به محضر ایشان می‌رسند بسیار به این تکیه دارند که هر کسی در هر جایی هست باید در جهاد تبیین مشارکت کند، وعاظ، امامان جمعه، امامان جماعت، مداحان، افراد ذی‌نفوذ، علما، اهل قلم، اساتید دانشگاه، فرهیختگان، دانشجویان، فعالان عرصه‌های مختلف، هیئات مذهبی و هر کس در هر کجا مسئولیت دارد باید در جهاد تبیین بکوشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: جهاد تبیین به معنای بیان جنایت‌های صهیونیست‌ها، ظلم‌های آمریکا، تشویق و بسیج اقشار مختلف مردم جهت حضور در انتخاباتی پرشور و پرمعنا در مقابل تبلیغات مسموم آمریکایی‌ها و صهیونیست هاست.

وی افزود: همه باید از حالا خودمان را برای انتخابی آماده کنیم که با حضور همه اقشار انجام شود، طبق فرموده رهبر حکیم انقلاب رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت چهار عنصری است که باید در انتخابات دیده شود و باید کاری کنیم حضورمان در انتخابات بی‌سابقه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی یادآور شد: سالگرد توافق نامه انگلیس و آمریکاست، این گرگ‌ها در کنار هم نشسته اند و توافق نامه‌ای را امضا کرده اند، توافق نامه آن‌ها به معنای مصیبت نامه کشور‌های جهان است، آن‌ها می‌خواهند توافق کنند که خون مستضعفان عالم را بریزند، ثروت‌ها و داشته‌های ملت‌ها را به غارت ببرند و امنیت مردم جهان را به هم بزنند.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: این گرگ‌ها بر اساس همان توافق دارند کار‌های خود را انجام می‌دهند، اما خدای متعال در آیه ۸ سوره صف می‌فرماید «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»، یعنی (مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید).

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اکنون در دنیا می‌بینیم جوانمردانی که در دنیا این حقیقت را فهمیده اند و هر روز هم تعدادشان بیشتر می‌شود و البته معمولاً این‌ها در ادامه به اسلام علاقه پیدا می‌کنند و به مسلمانان متصل خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی اضافه کرد: مسئله دیگر اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دست رضاخان است، آن توافق نامه‌ای که پیشتر عرض شد از درونش همین چیز‌ها بیرون می‌آید، از چنین توافق نامه‌ای به این نتیجه می‌رسند که باید رضاخان را مأمور کنند تا فرهنگ مردم را تغییر دهد و به زور به مردم بگوید که مردان شما باید کلاه و لباسشان این طور باشد و زنان شما هم باید حجاب نداشته باشند، این‌ها محصول همان توافق نامه هاست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: الحمدلله ملت ما هم آن زمان و هم اکنون در مقابل این نقشه استعماری خوب ایستاده است، البته ممکن است برخی از دختران و فرزندان ما ندانند که در پشت صحنه دشمنی وجود دارد که در حال برنامه ریزی این موضوع است که ان‌شاءالله این آگاهی هر روز در جامعه افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

newsQrCode
برچسب ها: نماینده خطبه تقوا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها