رییس کل دادگستری استان کرمان در تشریح آخرین جزییات حادثه تروریستی در کرمان گفت: شناسایی عوامل دخیل در این حادثه تروریستی، تعقیب و دستگیری تروریست ها و تیم های پشتیبان آنها در دستور کار ویژه دستگاه های امنیتی و قضایی استان کرمان قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۴۳۹۲۶۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ضمن عرض تسلیت شهادت جمعی از شهروندان عزیز استان و مجروح شدن تعداد دیگری از هموطنان و همشهریان کرمانی به ملت شریف ایران و استان افزود: پس از وقوع این حادثه تروریستی تلخ در کرمان و به دنبال دستوراتی که ریاست قوه قضاییه خطاب به دستگاه قضایی استان کرمان صادر کرد از همان لحظات اولیه حادثه رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضایی استان قرار گرفت.

رییس شورای قضایی استان کرمان اعلام کرد: امیدوار هستم با دستوراتی که صادر شده و با پیگیری که دستگاهای امنیتی، نظامی و انتظامی این استان انجام می دهند هرچه سریع تر پشت پرده این حادثه روشن شود و عواملی که پشتیبانی می کردند و عواملی که اقدام کردند شناسایی و تحویل دستگاه قضایی استان شوند تا در اسرع وقت پرونده آنها با سرعت و دقت لازم مورد رسیدگی قرار گیرد و بتوانیم عوامل این حادثه را به سزای عمل ننگین خودشان برسانیم و خبرهای خوبی در این زمینه بتوانیم در آینده به مردم عزیزمان بدهیم.

وی به تشریح اقدامات انجام شده طی ساعات گذشته در دستگاه قضایی استان کرمان اشاره کرد و گفت: در اولین اقدام، بلافاصله دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در محل حادثه حاضر و تحقیقات اولیه برای بررسی حادثه و ابعاد قضایی این عملیات تروریستی آغاز شد.

رییس شورای قضایی استان کرمان اعلام کرد: بلافاصله دستورات قضایی لازم از محل حادثه از سوی مدعی العموم خطاب به دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی صادر شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان عنوان داشت: پس از اینکه پیکر پاک شهدای عزیز از بیمارستان های سطح شهر به پزشکی قانونی استان منتقل شد با توجه به تعداد بالای شهدا، ۲ نفر از بازپرسان دادسرای عمومی و انقلاب کرمان به همراه معاون دادستان مرکز استان در محل پزشکی قانونی حضور پیدا کردند و همان محل پزشکی قانونی دستورات قضایی لازم را برای شناسایی هویت شهدای عزیز صادر کردند و این اقدام در تسریع انجام تشریفات قانونی که در پزشکی قانونی برای شناسایی ابدان پاک شهدا باید انجام شود موثر بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان به اقدام سوم دستگاه قضایی در ساعات پس از وقوع حادثه اشاره کرد و گفت: در این رابطه پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان زیر نظر بازپرس ویژه ای برای رسیدگی به ابعاد قضایی این موضوع تشکیل شده و دستورات قضایی لازم توسط دادستان به ضابطان خاص و عام صادر شده است.

حجت الاسلام حمیدی بیان داشت: همچنین در آینده خانواده های معظم شهدا و همچنین کسانی که در این حادثه دلخراش مصدوم و مجروح شدند می توانند برای طرح شکایت از عوامل دخیل در این حادثه به دادسرای کرمان مراجعه و شکایات خود را مطرح و رسیدگی های لازم انجام خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها