مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری سیستان و بلوچستان از شناسایی ۱۳۱ میلیون تن ذخایر معدنی در این استان در سالجاری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۷۶۶۲

به گزارش جام جم آنلاین،بتول دانش شهرکی گفت: عمده ذخایر شناسایی شده امسال در سیستان و بلوچستان در بخش‌های مختلف نظیر طلا، مس و فلدسپات است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری سیستان و بلوچستان افزود:  معادن و ذخایری مانند مس، آنتیموان، تیتانیوم، سنگ آهن و آهن پلاسری، ‏سرب، روی، طلا، منگنز، کرومیت، قلع، تنگستن و کانسار‌های غیرفلزی نظیر تالک، منیزیت، ‏گل سفید، فلدسپات، کائولن، سیلیس و سنگ‌های ساختمانی بویژه گرانیت که فعال‌شدن آن‌ها ظرفیت تحولی عظیم در اشتغالزایی و ‏اقتصاد کشور و استان ایجاد و این خطه را به بهشت مواد معدنی ایران تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان مملو از ذخایر غنی و متنوع معدنی فلزی و غیرفلزی است، برخی از معادن این استان به دلیل ظرفیت‌های بالای ذخایر در رتبه‌های اول و دوم کشوری قرار گرفتند به‌گونه‌ای که این استان رتبه نخست معادن آنتیموان و رتبه دوم معادن منیزیت کشور را به خود اختصاص داده است.
دانش شهرکی یکی از استان‌های مستعد در زمینه سرمایه ‏گذاری بویژه در بخش معدن به شمار می‌رود و فعال‌شدن این ظرفیت هم سرمایه‌گذاران را به سمت خود می‌خواند وهم تحولی بزرگ در اشتغالزایی و اقتصاد کشور و استان ایجاد می‌کند. ‏‎

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها