سخنگوی جنبش انصارالله یمن با اشاره به حمله آمریکا به نیرو‌های این کشور در دریای سرخ، هشدار داد که با این زورگوییها، این دریا نیز شعله‌ور خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۳۷۵۴۰

به گزارش جام جم آنلاین، محمد عبد السلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن خبر داد که یک ناوچه آمریکایی در هنگام عملیات شناسایی نیرو‌های یمنی در دریای سرخ، به صورت جنون‌آمیز، به سمت آنان تیراندازی کرده است

دولت یمن از روز پنجم آبان وارد نبرد مستقیم با رژیم صهیونیستی شده است. این نبرد در دو حوزه در حال انجام است: اول؛ هدف گیری جنوبی‌ترین نقطه فلسطین اشغالی به عنوان امن‌ترین نقطه قلمرو رژیم صهیونیستی. دوم؛ قطع شریان اقتصادی رژیم از طریق دریای سرخ..

شبکه خبری المیادین به نقل از عبدالسلام گزارش داد که یکی از موشک‌هایی که ناوچه آمریکایی شلیک کرد، در نزدیکی یک کشتی متعلق به جمهوری گابن (در غرب آفریقای مرکزی) منفجر شد.

وی به آمریکا هشدار داد که اگر آمریکا و همپیمانانش به زورگویی کنونی خود ادامه دهند، دریای سرخ هم شعله‌ور خواهد شد.

این مقام یمنی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با نظامی کردن دریای سرخ، تهدیدی برای حمل‌ونقل دریایی هستند، در پایان خاطر نشان کرد: کشور‌های حاشیه دریای سرخ باید واقعیت خطراتی را درک کند که امنیت ملی آنان را درک می‌کند.

حمله به یمن البته نگرانی‌هایی را در میان مسئولان آمریکایی به همراه داشته است؛ به ویژه اینکه یمنی‌ها تأکید دارند که به هر گونه حمله مستقیم، قطعا پاسخ کوبنده خواهند داد.

به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، دولت بایدن درباره هدف قرار دادن مواضع ارتش یمن، «نگرانی‌هایی» دارد و تصمیم بر آن شده که "هنوز نه" (وقت حمله آمریکا به یمن نیست)».

به ادعای چند منبع دولت بایدن، نگرانی آمریکا درباره از بین رفتن توافق آتش‎بس بین عربستان سعودی و انصارالله یمن یکی از این نگرانی‌هاست؛ آتش‌بسی که از ۲۰۲۲ در حال اجرا است.

به نوشته نیویورک تایمز، نگرانی شدید آمریکا درباره تبدیل شدن جنگ غزه به یک منازعه گسترده از دیگر دلایل است چرا که هدف قرار دادن حوثی‌ها می‌تواند به سرعت بین کشتی‌های نیروی دریای آمریکا و این گروه به درگیری متقابل تبدیل و ممکن است حتی پای ایران را بیش از پیش وارد درگیری کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها