امام جمعه گرگان گفت: آمریکا با وتوی قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت در خصوص توقف حملات رژیم صهیونسیتی به غزه، ماهیت پلید خود را بیش از پیش آشکار کرد.
امام جمعه گرگان گفت: آمریکا با وتوی قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت در خصوص توقف حملات رژیم صهیونسیتی به غزه، ماهیت پلید خود را بیش از پیش آشکار کرد.
کد خبر: ۱۴۳۶۰۰۵
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز گرگان اظهار کرد:‌ اعضای شورای امنیت از مسایل به وجود آمده در غزه و فلسطین باعنوان جهنم روی زمین تعبیر می‌کنند و به همین دلیل قطعنامه آتش‌بس را تایید کردند.

وی خاطرنشان کرد: ممانعت آمریکا از این تصمیم نشان داد که آنان هر چه به منافع خود باشد را قبول کرده و در غیر این صورت آن را رد می‌کنند.

امام جمعه گرگان گفت: قاطع نبودن شورای امنیت در مورد تصمیم خود نشان داد که نمی‌شود به مجامع بین‌المللی اعتماد کرد و آنها دروغگویی بیش نیستند.

وی گفت: این مسایل در کنار نسل‌کشی و کودک‌کشی رژیم صهیونسیتی باعث ایجاد تظاهرات و راهپیمایی‌های مختلف حتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی شده است.

آیت‌الله نورمفیدی در ادامه به فساد سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری اشاره کرد و گفت: این قبیل فسادها باعث کاسته شدن اعتماد مردم به نظام می‌شود.

وی بیان کرد: مبارزه با فساد باید در وهله اول از حالت شعار خارج شده و چهره عملی واقعی به خود بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین باید راه‌های نفوذ مفسدین شناسایی و بسته و از سوی دیگر با آنان بدون هیچ تبعیض، نگاه و اغماضی حتی وابستگی فاسدان به قوا یا اشخاص مختلف، برخورد قاطع و قانونی شود.

امام جمعه گرگان گفت: همچنین این مسایل و روند رسیدگی و برخورد با مفسدین باید شفاف واضح به مردم گفته شود.

آیت‌الله نورمفیدی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه گرگان با تسلیت ایام سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) و فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: خیلی‌ها تلاش دارند تا ما را از اهل بیت (ع) جدا کنند که مسلمانان باید نسبت به این مساله آگاه باشند.

امام جمعه گرگان همچنین با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و نامگذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه گفت: این ۲ گروه مسوولیت و وظایف سنگینی نسبت به جامعه دارند.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: حوزه باید به مسایل فرهنگی، فکری و اعتقادی وارد شود

وی ادامه داد: دانشجویان هم باید بدانند که کشور برای پیشرفت در همه زمینه‌ها به وجود آنان نیاز دارد و این مسیر را با صلابت و استقامت و تلاش در کنار حوزه طی کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها