رییس سازمان حج و زیارت خبر داد

قیمت، اولویت و زمان سفر عمره اعلام شد

رییس سازمان حج و زیارت جزییات زمان، هزینه و اولویت‌های عمره را اعلام کرد. ثبت‌نام عمره از فردا و اعزام زائران از ۲۸ آذر آغاز می‌شود.
رییس سازمان حج و زیارت جزییات زمان، هزینه و اولویت‌های عمره را اعلام کرد. ثبت‌نام عمره از فردا و اعزام زائران از ۲۸ آذر آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۴۳۵۵۴۲

به گزارش جام جم آنلاین، عباس حسینی در نشست خبری که امروز به مناسبت آغاز عمره پس از هشت سال وقفه، برگزار شد، گفت: ۲۸ آذرماه اعزام زائران عمره آغاز می‌شود. از فردا چهارشنبه ۲۲ آذرماه نیز متقاضیانی که سال ۱۳۸۷ نزد شعب بانک ملت و ملی ودیعه‌گذاری کرده‌اند و اولویت تشرف‌شان از یک تا ۱۵۰ است، می‌توانند به سامانه عمره Omreh.haj.ir مراجعه کنند و ثبت‌نام مقدماتی را انجام دهند.

وی افزود: ثبت نام از ۱۱ صبح فردا (چهارشنبه) آغاز می‌شود. پنجشنبه ۹ صبح نیز ثبت نام را قطعی می‌کنند و گروه قسمتی و تاریخ اعزام را انتخاب خواهند کرد.

حسینی گفت: اولین پرواز از ایستگاه تهران ۲۸ آذر آغاز می‌شود و اعزام تا دهم اسفندماه و قبل از ماه رمضان ادامه دارد که در این مدت ۷۰ هزار نفر در قالب ۵۷۰ کاروان اعزام می‌شوند. ظرفیت کاروان از ۹۰ تا ۱۶۰ نفر متفاوت است.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: در عمره امسال ۱۰ گروه قسمتی داریم که به کیفیت هتل متغیر است. کمترین قیمت با تمام خدمات ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار و بیشترین ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

به گفته وی، این هزینه شامل حمل و نقل، اقامت، تغذیه، بیمه و تمام خدمات مورد نیاز زائر‌ است.

رییس سازمان حج و زیارت بیان کرد: همه تلاش‌مان را کردیم که هزینه سفر زائران با حداقل قیمت انجام شود.

حسینی ادامه داد: به زائرانی که ثبت‌نام مقدماتی را انجام داده‌اند، ۴۸ ساعت مهلت داده شده است تا ثبت‌نام را تکمیل کنند.

وی یادآور شد: پس از این مرحله از عمره، عمره رمضان است و اگر امکان باشد شوال هم در دستور اعزام عمره قرار می‌گیرد.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت، مدت زمان سفر عمره ۱۰ روز است؛ ۵ روز در مدینه و ۵ روز در مکه.

حسینی افزود: در این مرحله با توجه به ظرفیت اعزام زائران ۱۰ ایستگاه پروازی عملیاتی می‌شود که شامل مشهد، اصفهان، تبریز، ساری، شیراز، یزد، اهواز، کرمان و زاهدان خواهد بود. باقی متقاضیان از ایستگاه‌های همجوار مشرف می‌شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها