رئیس کل دادگستری گلستان از  آغاز تلاش ها برای کمک به آزادی یکصد زندانی مالی در استان خبر داد.
رئیس کل دادگستری گلستان از  آغاز تلاش ها برای کمک به آزادی یکصد زندانی مالی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۵۲۲۴
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان حیدر آسیابی در جلسه ستاد صبر استان این خبر را اعلام کرد و گفت: در حاضر یکصد محکوم مالی با بدهی کمتر از ۲۰ میلیون تومان به علت ناتوانی در پرداخت بدهی خود در زندانهای استان هستند که در قالب پویش بخشایش فاطمی تلاش برای آزادی آنها آغاز شده است.
آسیابی افزود: برای آزادی این افراد در مجموع ۲ میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم با کمک خیران و گذشت شاکیان این افراد به زودی آزاد شوند.
رئیس کل دادگستری گلستان به راه اندازی هئیت های صلح به منظور دسترسی راحت تر مردم به خدمات قضایی هم اشاره کرد و گفت: تاکنون ۶۰ هیئت صلح در مناطقی که دسترسی مردم به محاکم قضایی سخت تر است، فعال شده است و تا پایان سال ۱۰ هیئت دیگر هم راه اندازی می شود.
حیدر آسیابی افزود: با تلاش ها و همت اعضای شورای حل اختلاف استان و صلح یاران میانگین صلح و سازش پرونده ها در گلستان ۴۶ درصد است که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
آسیابی افزود: در قالب پویش هایی هم که از ابتدای امسال در استان برگزار شد تاکنون ۱۱ فقره سازش در پرونده های قصاص با اعلام رضایت اولیای دم و تلاشی که صلح یاران داشتند، صورت گرفت.
وی گفت: در نیمی از این‌پرونده ها، اولیای دم از اهل سنت استان هستند که در قالب پویش هایی که حول محور اهل بیت شکل می گیرد، رضایت می دهند. 
وی تاکید کرد: در قالب ستاد صبر فقط در پرونده های مددجویانی پادرمیانی می کنیم که جرایم خشن مرتکب نشده باشند و قصد قبلی هم برای ارتکاب جرم نداشته اند.
وی ،  کسب رتبه اول در بخش فرهنگ و رسانه و کسب رتبه دوم مدل تعالی را از دیگر موفقیت های شوراهای حل اختلاف استان عنوان کرد.
احمد جعفری رئیس مرکز توسعه حل اختلاف گلستان در جلسه ستاد صبر گلستان گفت: تاکنون ۴۵۰ نفر از ریش سفیدان و معتمدان اقوام و مذاهب استان شناسایی و پس از آموزش به عنوان صلح یار در استان فعالیت می کنند.
احمد جعفری با بیان این که صلح یاران پل ارتباطی ما با مردم هستند افزود:  هر جا اختلافی رخ داد ، صلح یاران پیش از تشکیل پرونده ورود می کنند و طرفین را سازش می دهند.
جعفری گفت: برای ترویج فرهنگ صبر و گذشت نیز به زودی با مشارکت آموزش و پرورش، دانش آموزان به عنوان همیاران صلح فعال می شوند. 
فهیمه حسن پور مسئول ستاد صبر استان هم در این جلسه گفت: در همه حوزه های قضایی یک هیئت صلح فعال داریم و بنا داریم در اصنافی که بیشترین پرونده را در محاکم دارند نیز هیئت های صلح را فعال کنیم.
حسن پور از فعالیت صلح یاران سیار هم خبر داد و گفت: این صلح یاران هم بنا به نوع پرونده ها به حوزه های قضایی برای پادرمیانی اعزام می شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها