رئیس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد:

فروش ۲۵۰ میلیارد تومانی خودروهای توقیفی در کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد:

برگزاری برخط دادگاه های الکترونیک در کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان از برگزاری دادگاه های الکترونیک برخط در دادگستری استان کرمان خبر داد. 
کد خبر: ۱۴۳۱۶۴۵

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ حجت السلام والمسلمین ابراهیم حمیدی، در جلسه شورای معاونین دادگستری کل استان کرمان گفت: در راستای اصل علنی بودن دادرسی و عدم ایجاد مانع برای حضور افراد در جلسات رسیدگی، دادگستری کل استان کرمان برگزاری جلسات دادگاه ها بصورت برخط را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه دادگاه های الکترونیک موجب اعتماد بیشتر مردم به سیستم قضایی می گردد اظهار داشت: یکی از راهکار‌های مهم افزایش سرعت و سهولت انجام خدمات قضایی برگزاری دادگاه های برخط است که در راستای حداقل حضور فیزیکی شهروندان و جلوگیری از اطاله دادرسی برگزار می شود.

 

حجت السلام حمیدی افزود: موضوع بسیار مهمی که در سند تحول قضایی نیز بر آن تاکید شده است بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و روز دنیا است، اما متاسفانه دادرسی های الکترونیک بین دادگستری استان کرمان با مددجویان زندان های استان 86 درصد است که لازم است تمام جلسات رسیدگی زندانیان به صورت برخط برگزار شود.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن بیان اینکه بیش از۵۰ درصد سند تحول قضایی پایه فناورانه دارد عنوان کرد: جلسات رسیدگی برخط با حضور شاکی، متهم، وکلا و دانشجویان به عنوان افراد حاضر در فرآیند دادرسی الکترونیک انجام می پذیرد و این امر در جهت حق نظارت عمومی بر کار دستگاه قضایی و تضمین عدالت است.

 

این مقام ارشد قضایی درکرمان تصریح کرد: سالانه حجم ورودی پرونده‌ها افزایش می‌یابد، اما با فراهم شدن امکان برگزاری دادگاه های برخط مراجعه حضوری شهروندان کاهش می یابد چون بخش زیادی از کارها از طریق دادگاه های الکترونیک برخط انجام می گیرد.

 

در این جلسه طالبی زاده و مبشری معاونین قضایی دادگستری کل استان کرمان به بیان مسائل و مشکلات حوزه های قضایی شهرستان های جیرفت، قلعه گنج، منوجان و راور پرداختند که کمبود کادر قضائی و اداری، قاچاق سوخت، مسائل نیابت ها، امنیت کویر، نبودبازداشتگاه موقت در شهرستان های جنوبی و شهرستان راور از جمله این موارد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها