jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۴۳۱۰   ۰۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۳۳

جام جم آنلاین - بر اثر فروریزی پلکان مدرسه ای در چین 71 دانش آموز کشته و زخمی شدند.به گزارش بی بی سی و به نقل از شین هوا خبرگزاری رسمی چین از شهر فنگزین زمانی این اتفاق افتاد که هزاران دانش آموز پس از خوردن زنگ آخر از کلاسها به بیرون هجوم برده تا زودتر از مدرسه خارج شوند. شین هوا اعلام کرد که ازدحام زیاد دانش آموزان و قدیمی بودن مدرسه در این شهر شمالی چین باعث ایجاد این تراژدی

تراژدی شد که تاکنون 21 نفر کشته و 50 نفر راهی بیمارستان شدند. اکثر حادثه دیدگان در سنین 12 تا 15 سالگی بودند که با شور و شوق فراوان از کلاس درس خارج شده تا زودتر به خانه های خود بروند. 1500 دانش آموز در مدرسه حضور داشتند که با ازدحام زیاد حفاظ آهنی و پلکان را فشار آورده و پلکان را کاملا تخریب کرده و به صورت دسته جمعی از بالا به پایین پرت شدند. اما بیشتر کشته شدگان افرادی بودند که در پایین پله ها حضور داشته و زیر آوار بر اثر خفگی و فشار جان سپردند. دانش آموزان بعدی هم که از حادثه خبر نداشتند فقط با جیغ و داد از بالا به پایین پرت می شدند و تازه می فهمیدند که زیر پایشان خالی شده است . بلافاصله پس از وقوع حادثه 260 مامور امداد به محل اعزام شدند تا کار نجات و ارسال مجروحان به بیمارستان را انجام دهند. پلیس نیز خود را به محل رسانده تا برای تحقیقات بیشتر پیرامون وقوع حادثه آزمایشات بیشتری صورت دهد. حادثه مشابهی نیز در ماه دسامبر سال گذشته در استان گانزو رخ داد که بر اثر واژگون شدن ساختمان قدیمی 5 نفر کشته و 90 نفر زخمی شدند. کارشناسان اظهار کردند که استاندارد نبودن ساختمان مدارس و ایمن نبودن برای دانش آموزان دلیل اصلی حادثه است . در ضمن 38 نفر از مسموم شدگان رستورانی در جیانگسو نیز دانش آموز بودند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر