وقتی وزیر صهیونیست از ریختن بمب اتم بر سر فلسطینیان سخن می‌گوید

تهدید اتمی؛ اسرائیل نقاب انداخت!

تهدید اتمی فلسطینیان از سوی وزیر میراث رژیم اشغالگر قدس بار دیگر از ماهیت و ذات متوحش این رژیم پرده برداشته است. این تهدید در حالی صورت می‌گیرد که بنا به اعتراف ایهود اولمرت، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی، این رژیم ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای ممنوعه دارد. فراتر ازآن، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نه تنها به بهانه عدم عضویت رژیم اشغالگر قدس در ان پی تی، اقدامی در مواجهه با تل‌آویو صورت نمی‌دهد، بلکه تبدیل به لابی‌گر اصلی و کارگزار این رژیم در مذاکرات پنهان و آشکار شده است.
کد خبر: ۱۴۲۹۴۴۰
نویسنده محمد علیزاده - گروه بین‌الملل
 
نتیجه سکوت اعراب در برابر جنایات صهیونیست‌ها 
همزمان با ادامه سکوت غرب در برابر جنایات اسرائیل در غزه، صهیونیست‌ها وحشی‌گری ضدانسانی خود را به اوج رسانده و با استفاده از فرصت همراهی اروپا و آمریکا، فلسطینی‌ها را تهدید به بمباران اتمی می‌کنند.عمیخای الیاهو، وزیر اسرائیلی گفته است: ارتش ضربات قدرتمندی به حماس می‌زند، اما این ۶۰درصد همانی است که من می‌خواهم، بمباران اتمی غزه هم یکی از راه‌هاست! جالب این‌که وقتی مجری به او یادآوری کرد که ۲۴۱اسیر اسرائیلی درغزه حضور دارند، پاسخ داد: جنگ تاوان دارد! پس‌از واکنش‌های منفی گسترده به این اظهارات، بنیامین نتانیاهو درباره صحبت‌های وزیر افراطی میراث باستانی درباره استفاده از سلاح هسته‌ای در غزه گفت: این اظهارات از واقعیت جداست.
 
سیاست نسل‌کشی فلسطینیان 
با این حال بسیاری معتقدند این مواضع، در راستای سیاست‌ نسل‌کشی فلسطینی‌هاست که دولت نتانیاهو با چراغ سبز آمریکا دنبال می‌کند .اسرائیل عضو پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی(NPT) نیست و با این حال مدعیان مبارزه با اشاعه سلاح هسته‌ای فشاری به تل‌آویو در این رابطه وارد نمی‌کنند! آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درحالی به طور مداوم گزارش‌هایی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران صادر می‌کند که چشم خود را روی انبارهای تسلیحات اتمی اسرائیل بسته است. همین همراهی بین‌المللی با جنایتکاران اسرائیلی باعث شده آنها جرات گستاخی در استفاده از سلاح اتمی علیه مردم بی‌پناه فلسطین را پیدا کنند. روشن است که تاکنون عملیات نظامی صهیونیست‌ها در غزه با حمایت آمریکا و استقرار تجهیزات نظامی این کشور در منطقه صورت گرفته و بنابراین مسئولیت هرگونه تهدید اتمی در منطقه نیز با کاخ سفید است. دولت‌های اروپایی که بیش از دو دهه است با شعار منع گسترش سلاح هسته‌ای، انواع تحریم‌ها را بر ایران وارد کرده‌اند، در برابر تهدید اتمی اسرائیل سکوت کرده و به‌خوبی نشان دادند شعارهای آنها درباره صلح و نفی جنگ هسته‌ای، توخالی است. در حال حاضر رفتار اسرائیل و حمایت‌های بی‌دریغ غرب، افکارز عمومی جهان را با واقعیت سیاست‌های جنگ‌طلبانه و ضدانسانی آمریکا و اروپا آشنا کرده است. آنچه مسلم است این‌که در شرایط کنونی، هیچ گونه اظهار نظری در خصوص بمباران اتمی فلسطین تصادفی نبوده و قطعا در ماورای این اظهارات، نوعی هماهنگی دقیق میان کاخ سفید و کابینه ائتلافی نتانیاهو وجود داشته است. 
 
خشم جهانیان و وحشت صهیونیست‌ها 
مواضع اخیر یکی از وزرای کابینه نتانیاهو در خصوص بمباران اتمی غزه، منجر به خشم و نفرت بیشتر جهانیان از رژیم کودک‌کش و اشغالگر صهیونیستی شده است. یائیر لاپید، رهبر ائتلاف مخالفان در رژیم صهیونیستی گفته‌های وزیر جنجالی کابینه نتانیاهو مبنی بر امکان زدن غزه با بمب اتم را دیوانه‌وار دانست و خواهان برکناری او شد.او افزود این گفته‌ها به خانواده‌های اسرای صهیونیست و توده اسرائیلی‌ها و جایگاه بین‌المللی اسرائیل آسیب رسانده است. یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز پس از مشاهده خشم عمومی جهان نسبت به مواضع وزیر میراث کابینه نتانیاهو، گفته که اظهارات الیاهو غیرمسئولانه است و خوب است که او یکی از مسئولان امنیت اسرائیل نیست!
پیش از این نیز محافل داخلی صهیونیستی به گفته‌های جنجال برانگیز وزیر صهیونیست که خواهان زدن غزه با بمب اتم شده است، واکنش نشان دادند .این محافل او را وزیری کودن خطاب کرده و خواهان بسته شدن دهانش و کناره‌گیری‌اش از قدرت شدند زیرا هرچه تل‌آویو در این مدت برای جلب حمایت از خود(در میدان اندک متحدان خود) رشته بود پنبه کرده است .درپی درخواست وزیر میراث رژیم صهیونیستی برای زدن نوار غزه با بمب اتم، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا از بار مسئولیت گفته‌های وزیرش شانه خالی کند. دفتر نتانیاهو هم در همین راستا اعلام کرد که نتانیاهو دستور توقف حضور عمیخای الیاهو در نشست‌های کابینه را تا اطلاع ثانوی داده است. به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها برخلاف آنچه می‌پنداشتند، با طرح مسأله بمباران اتمی غزه میخ دیگری بر تابوت خود در تل‌آویو زده و اکنون بیش از هر زمان دیگری خود را درمنطقه و نظام بین‌الملل منزوی می‌بینند. در این میان، نباید از نقش منفی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غافل شد. قطعا اکنون سوالات زیادی درخصوص پیوند پشت‌پرده گروسی(مدیر کل آژانس) و مقامات رژیم اشغالگر و کودک‌کش صهیونیستی وجوددارد که وی باید در قبال آنها به افکار عمومی دنیا پاسخگو باشد. 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها