رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم گفت:

نرخ تورم استان قم در مهرماه کاهشی شد

نرخ تورم مهرماه امسال در این استان نسبت به ماه قبل چهار دهم درصد کاهش یافت
کد خبر: ۱۴۲۸۳۴۱

 به گزارش جام جم آنلاین ،حسن نادری روز دوشنبه گفت: مرکز آمار ایران همانند ماه‌های گذشته نرخ تورم ماهانه کشور و استان‌ها را منتشر کرد و بنابر گزارش منتشر شده نرخ تورم سالانه کل (مناطق شهری و روستایی) استان قم بر اساس سال پایه ۱۴۰۰ در مهرماه امسال ۴۷.۱ درصد بوده‌است.

وی ادامه داد: این نرخ نسبت به ماه قبل چهار دهم درصد کاهش یافته، این در حالی است که نرخ تورم کل کشور در مهرماه سال جاری ۴۵.۵ درصد بوده‌است و قم از نظر این شاخص در جایگاه ۱۶ بین استان‌ها قرار دارد.

نرخ تورم استان قم در مهرماه کاهشی شد


نادری در ادامه افزود: نرخ تورم نقطه‌ای کل استان قم نیز در مهرماه ۴۱.۳ درصد برآورد شده‌که نسبت به ماه قبل یک دهم درصد کاهش داشته‌است.

وی افزود: نرخ تورم نقطه‌ای کشور در مهرماه ۳۹.۲ درصد بوده و قم در بین استان‌ها به لحاظ پایین بودن نرخ تورم نقطه ای در جایگاه ۱۷ است.

وی بیان کرد: همچنین نرخ تورم ماهانه کل (مناطق شهری و روستایی) استان قم در مهرماه ۲.۴ درصد بوده‌ که نسبت به ماه قبل یک دهم درصد افزایش داشته‌است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم افزود: نرخ تورم ماهانه کشور در مهرماه ۲.۳ درصد بوده، قم در بین استان‌ها در نرخ تورم ماهانه در جایگاه ۱۵ قراردارد.

تورم ۱۲ ماهه(سالانه) شامل نرخ تورم ۱۲ ماهه از محاسبه درصد تغییر میانگین شاخص قیمت(CPI) در ۱۲ ماه منتهی به ماه مورد نظر نسبت به ۱۲ ماه منتهی به ماه مورد نظر در سال قبل به دست می‌آید.

همچنین تورم ماهانه درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه قبل است.

تورم نقطه‌ای نیز درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها