کد خبر: ۱۴۲۸۰۹۰

12 دلیل برای اینکه از نرم افزار تولید استفاده کنید

مدیریت کامل فرایند تولید، از ثبت سفارش تا کنترل ضایعات، خودکارسازی شیفت‌بندی‌ها و تعریف شاخص‌های QC و HSE، همه از قابلیت‌های یک نرم افزار تولید جامع هستند. اگر استفاده از نرم‌افزارهای سطحی دیگر نیازهای سازمان شما و مشتریانتان را برآورده نمی‌کند، با ما همراه شوید.

نرم افزار تولید چگونه کار می‌کند؟

نرم افزار تولید مشخص می‌کند که چه چیزی باید چگونه و در چه مدت زمانی تولید شود. علاوه‌بر آن، تمام عوامل دیگر را که در فرایند تولید دخیل هستند، به‌شکلی دقیق و عاری از خطا، خودکارسازی و بهینه می‌کند.

 در قدم اول، نرم افزار تولید به ظرفیت‌سنجی می‌پردازد؛ یعنی نیاز و تقاضای مشتریان را با ظرفیت سازمان تطابق می‌دهد. یکی از وظایف اصلی نرم افزار تولید، کسب اطمینان خاطر از تولید به‌موقع و با کیفیت مناسب محصول است. با کمک ظرفیت‌سنجی و پیش‌بینی تقاضایی که از قبل انجام داده است، این نرم‌افزار از هدر رفتن مواد اولیه جلوگیری می‌کند.

سپس، این نرم‌ افزار با توجه به تمامی مواردی که طبق سیاست‌های سازمان در پیکربندی آن لحاظ شده است، فرایند تولید را آغاز و دستورات لازم را برای ایستگاه‌ها، کارکنان و ماشین‌آلات لازم صادر می‌کند. همچنین نرم افزار تولید، قابلیت مدیریت شاخص‌های کنترل کیفیت (QC) و اتصال به بخش‌های دیگر مانند فروش، لجستیک و... را نیز دارد.

 

تجهیز به نرم افزار تولید چه سودی به حال سازمان شما خواهد داشت؟

اولین سوالی که در زمان خرید این نرم‌افزار به ذهن می‌رسد این است که آیا ارزشش را دارد؟ تجهیز و استقرار نرم‌افزار تولید می‌تواند وقت‌گیر و هزینه‌بر باشد. اما آیا واقعاً سازمان من به این نرم‌افزار نیاز دارد؟

    نرم افزار تولید، 12 هدف را دنبال می‌کند که در صورت انتخاب صحیح، سازمان شما نیز می‌تواند به نقاط قوت زیر دست پیدا کند:

 1. یک سروگردن بالاتر از رقبا

با افزایش کیفیت محصولات به کمک این نرم‌افزار و سرعت‌بخشی به فرایند تولید با خودکارسازی فرایندها، کسب‌وکار شما می‌تواند در میان فضای رقابتی بازار، با قدرت به کار خود ادامه دهد.

 1. اتصال بخش‌های مرتبط

با کمک نرم‌ افزار ERP، تمام بخش‌های سازمان که به این فعالیت مرتبط هستند با یکدیگر یکپارچه می‌شوند. مثلاً نرم افزار تولید با قسمت فروش، لجستیک و... ارتباط می‌گیرد و پس از ثبت سفارش از سوی مشتری، به‌شکل خودکار برای جابه‌جایی مواد از انبار و ثبت سفارش تولید اقدام می‌کند.

 1. خودکارسازی جریان تولید

تمام جریان تولید با کمک این نرم‌افزار خودکارسازی و بهینه می‌‌شود و تمام فرایندها و قسمت‌ها به‌شکلی روان به جریان می‌افتند و از ایجاد گلوگاه‌های عملیاتی نیز جلوگیری می‌شود.

 1. به حداقل رسیدن ضایعات غیرعادی

با پیش‌بینی تقاضا و برنامه‌ریزی دقیق برای فرایند تولید، این نرم‌افزار از به هدر رفتن مواد خام جلوگیری می‌کند و از بالا بودن کیفیت محصولات نهایی اطمینان خاطر کسب می‌کند.

 1. استفاده‌ی مناسب از ظرفیت‌ها

نرم افزار برنامه‌ریزی تولید، بهترین استفاده از فضای انبار و... را تضمین می‌کند و جلوی ذخیره‌ی بیش‌ازحد مواد و آیتم‌ها در انبار را می‌گیرد. مواد خام به‌شیوه‌ای صحیح نگهداری می‌شوند تا در زمان لازم برای رفع نیاز خط تولید یا مشتری از آن‌ها استفاده شود.

 1. بهره‌گیری بهینه از منابع

نرم افزار تولید، به واحدهای گوناگون کمک می‌کند برای تمام منابع خود، مانند مواد اولیه، نیروی کار، ماشین‌آلات و... بهترین برنامه‌ریزی را انجام دهند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند.

 1. افزایش کارآمدی نیروی کار

ظرفیت‌سنجی و شیفت‌بندی خودکار نرم افزار تولید باعث می‌شود تا با حداکثر استفاده از توان نیروی کار، بهره‌وری سرمایه‌های انسانی سازمان بالاتر برود.

 1. نیازسنجی دقیق منابع

در کنار ظرفیت‌سنجی ایستگاه‌ها، ماشین‌آلات و...، نرم افزار تولید با در نظر داشتن سوابق فروش سازمان و وضعیت تقاضا در بازار، قادر خواهد بود میزان تقاضا و منابع مورد نیاز سازمان برای برطرف کردن آن را برآورد کند.

 1. افزایش کیفیت

نرم افزار تولید علاوه‌بر برنامه‌ریزی و مدیریت مواد اولیه، به مدیران امکان می‌دهد تا انواع شاخص‌ها و مدل‌های کنترل کیفیت (QC) را تعریف کنند و در هر مرحله از تولید، از کیفیت محصولات تولیدشده در آن قسمت اطمینان خاطر کسب کنند.

 • کاهش هزینه‌های تولید

با صرفه‌جویی در استفاده از مواد اولیه و کاهش ضایعات، هزینه‌ی تولید نیز کاهش پیدا می‌کند. همچنین با ظرفیت‌سنجی و مدیریت موجودی انبار، نیازی به هزینه‌ی اضافه برای ذخیره‌ی مواد در انبار نخواهد بود.

 • محیط کار مثبت

به دلیل شیفت‌بندی خودکاری که نرم افزار تولید انجام می‌دهد، دیگر خبری از اتلاف وقت در فرایند تولید نخواهد بود و انجام وظایف براساس برنامه‌ریزی انجام می‌شود که همه به ایجاد یک محیط کار سالم و فضایی مناسب برای افزایش بهره‌وری سازمان می‌انجامد.

 • افزایش رضایت مشتری

با داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق، سرعت ارسال محصولات برای مشتری افزایش پیدا می‌کند و همچنین، کیفیت مناسب محصولات به رضایت مشتری و بالا رفتن احتمال تبدیل او به مشتری ثابت می‌انجامد.

 

 12 دلیل برای اینکه از نرم افزار تولید استفاده کنید

 

در یک نرم افزار تولید ایده‌آل، به دنبال این 3 ویژگی باشید

 • انعطاف بالا

نرم افزار تولید ایده‌آل، محدود نیست و قابلیت این را دارد که همراه با سازمان شما رشد کند. بنابراین اهمیت دارد که نرم‌افزاری که خریداری می‌کنید، منعطف و قابل سفارشی‌سازی باشد.

 • عملکرد دقیق

یک نرم افزار تولید کاربردی، به شما کمک می‌کند کاملاً مطابق با برنامه‌های تولید خود پیش بروید. بنابراین در زمان انتخاب، به مواردی از قبیل پشتیبانی از انواع مدل‌ها و فرمول‌های تولید، تعریف نمودارهای فرایند جریان و عملیات و... نیز توجه داشته باشید.

 • قابلیت یکپارچه‌سازی

با توجه به اینکه بیش‌تر سازمان‌ها به سمت یکپارچه شدن پیش می‌روند، بهتر است نرم افزار تولید کسب‌وکار خود را با این دید انتخاب کنید که امکان اتصال به بخش‌های دیگر سازمان را داشته باشد.

 

 12 دلیل برای اینکه از نرم افزار تولید استفاده کنید

نرم افزار تولید فعالیت‌محور سیاق، راهکار اختصاصی صنایع بزرگ

شرکت راهکار نوین سیاق با بیش از 25 سال تجربه در زمینه‌ی طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای سازمانی، موفق به ساخت یک نرم افزار تولید همه‌فن‌حریف شده است. این نرم‌افزار، منعطف و تحت وب است و می‌تواند از صفر تا صد نیازهای تولید سازمان شما را برآورده سازد.

    اگر برای مدیریت فرایند تولید کسب‌وکار خود، به یک نرم افزار تولید فعالیت‌محور و قدرتمند نیاز دارید، برای دریافت مشاوره و دمو، با متخصصان ما تماس بگیرید.

شماره تماس:

021-58921

021-88109471

021-88552415

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها