فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص):

حماس قادر به مقاومت در جنگ طولانی مقابل ارتش رژیم صهیونیستی است

وزیر دفاع کشورمان در گفتگو با همتای عراقی:

انجام عملیات زمینی در غزه اوضاع را پیچیده‌تر خواهد کرد

وزیر دفاع کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای عراقی خود با بیان اینکه حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی مجوزی برای کشتار بیشتر مردم غزه است، تاکید کرد: انجام عملیات زمینی در غزه اوضاع را پیچیده‌تر خواهد کرد.
وزیر دفاع کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای عراقی خود با بیان اینکه حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی مجوزی برای کشتار بیشتر مردم غزه است، تاکید کرد: انجام عملیات زمینی در غزه اوضاع را پیچیده‌تر خواهد کرد.
کد خبر: ۱۴۲۶۷۹۹

به گزارش جام جم آنلاین، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در گفتگوی تلفنی با «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با پشتیبانی و حمایت غربی‌ها و آمریکایی‌ها ۷۵ سال ادامه داشته است که اقدامات وحشیانه‌ اخیر آن‌ها به خوبی سرشت واقعی این رژیم سفاک را نشان داد.

امیر آشتیانی ادامه داد: اعتقاد جمهوری اسلامی ایران بر این است که عملیات طوفان الاقصی و اقدامات رزمندگان حماس در چارچوب دفاع مشروع و مقابله با اشغال سرزمین فلسطین که با تضییع حقوق ملت عزیز فلسطین همراه شده است صورت گرفته است.

وزیر دفاع با اشاره به حضور مردم عراق در محکومیت این حادثه و مواضع محکم مسئولین عراق به ویژه نخست وزیر این کشور گفت: عراق امروز به عنوان محور گفتگو‌های منطقه‌ای و عربی شناخته می‌شود و الگو و نماد مبارزه شجاعانه با عادی سازی روابط با رژیم صیهونیستی است.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا با ارسال محموله‌های تسلیحاتی و تامین نیازمندی‌های رژیم صهیونیستی از پایگاه‌های منطقه‌ای خود از این رژیم سفاک حمایت می‌کند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قطعنامه آتش بس را وتو کردند و این به منزله‌ی مجوزی برای کشتار بیشتر مردم مظلوم فلسطین است.

وزیر دفاع افزود: تداوم تحریم غزه و عدم صدور مجوز فوری برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه و انسانی منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد و باید دانست که مردم منطقه تحمل ادامه جنایات این رژیم را ندارند.

امیر آشتیانی با اشاره به طرح حمله زمینی به غزه اظهار داشت: ورود نظامیان این رژیم به داخل غزه و انجام عملیات زمینی اوضاع را به لحاظ انسانی و امنیتی پیچیده‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات دولتی آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی گفت: این سفر‌ها نشان دهنده برنامه ریزی آن‌ها برای پیچیده‌تر کردن اوضاع در منطقه است، اما آن‌ها باید بدانند که تحمل مسلمانان نیز حدی دارد.

امیر آشتیانی بیداری و وحدت امت اسلامی را در خنثی کردن این برنامه ریزی‌ها موثر دانست و تشریح کرد: انفعال در برابر رژیم صهیونیستی سبب گستاخی این رژیم سفاک و ستم گر می‌شود و در اولین اقدام می‌بایست خط ارسال کمک‌های بشر دوستانه برای زنان و کودکان مظلوم غزه فعال شود.

وزیر دفاع ادامه داد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک رسانی به مردم غزه از جمله ارسال مواد غذایی دارویی و مداوای مجروحین را دارد.

در ادامه‌ این گفتگوی تلفنی «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق با بیان اینکه هویت رژیم صهیونیستی از قبل آشکار بود، گفت:جنایت وحشیانه این رژیم اشغالگر در بیمارستان المعمدانی غزه هویت و سرشت ستمگر آن‌ها را برای تمام دنیا عیان کرد.

وزیر دفاع عراق با اشاره به مواضع محکم نخست وزیر این کشور در مورد فلسطین یادآور شد: نخست وزیر کشور عراق در ملاقات‌های خود در مسکو و ژنو، قویا جنایات رژیم صهونیستی را محکوم کرده است.

«ثابت محمد سعید» با بیان اینکه مواضع دولت عراق در خصوص رژیم صهیونیستی محکم و استوار بر رد هرگونه عادی سازی قرار دارد تشریح کرد:نخست وزیر کشور عراق مشغول رایزنی با مقامات کشور‌های عربی و اسلامی برای ایجاد اتحاد بین امت اسلامی در راستای کمک به مردم مظلوم و ستم دیده غزه است.

وی در پایان ضمن تشکر از مواضع محکم جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه گفت: جمهوری عراق آماده ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بنده خدا
Turkey
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
۰
۰
منابع آب، تولید برق، انتقال گاز، نمک‌زدایی، خطوط لوله، خطوط اصلی انتقال انرژی، بزرگراه‌ها. همه آنها را منفجر کنید.

نیازمندی ها