رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان گیلان؛

دخالت نمایندگان در انتصابات مصداق عدم التزام عملی به ولایت فقیه است

در مراسم معارفه مدیرکل ارشاد گیلان عنوان شد؛

گیلان در عرصه هنر کشور فرهنگ ساز است

به گفته مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرارگاه شهید آوینی در راستای مردمی ساری فرهنگ و هنر در وزارت ارشاد تشکیل و ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای استان‌ها در این راستا نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۱۴۲۶۱۲۱
نویسنده مهدی شریعت ناصری

گیلان-جام جم آنلاین-مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ظهر امروز در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

گیلانیان فرهنگ‌ساز عرصه هنر در جهان هستند

مهدی رمضانی مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با بیان اینکه گیلان پیشینه فرهنگی و هنری بسیار زیادی دارد، اظهار کرد: گیلان در دوره‌های مخالف تاریخ فرهنگ‌ساز بوده و در ۱۰۰ سال اخیر نمور و تبلور این تاریخ‌سازی به وضوع قابل مشاهده بوده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به نقش گیلان در اشاعه فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در جامعه اسلامی، گفت: فرهنگ مقاومت یادگار میرزا کوچک خان جنگلی بوده و این روحانی شهید آن را آغاز و ثبت کرد و اگر امروز در منطقه شاهد افزایش روحیه مقاومت در خاورمیانه و مردم مظلوم فلسطین هستیم به واسطه نهادینه شدن فرهنگ مقاومت است که بذر آن توسط گیلانیان کاشته شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گیلان را فرهنگ‌ساز عرصه هنر در کشور و حتی جهان اسلام دانست و افزود: گیلانیان با سرود سلام فرمانده، جریان جدید فرهنگی را در جهان اسلام را آغاز کردند و این نمونه‌ای دیگر از نقش فرهنگی این استان در کشور است.

رمضانی با اشاره به رویکرد تحقق عدالت فرهنگی دولت سیزدهم در عرصه هنر، بیان کرد: رویکرد دولت سیزدهم تحقق عدالت فرهنگی در سطح کشور بوده و این امر در کلیه استان‌ها اجرایی شده و در این مدت فضاهای فرهنگی خوبی در کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم سعی کرد دغدغه فرهنگی را در بین هنرمندان کاهش دهد، تصریح کرد: در این افزایش اعتبارات خوبی در حوزه فرهنگ داشتیم و این یک روند ادامه دار است زیرا در تلاشیم در تمامی عرصه‌های هنری دغدغه مالی را کاهش دهیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل قرارگاه شهید آوینی در این وزارت‌خانه خبر داد و گفت: قرارگاه شهید آوینی در راستای مردمی‌سازی فرهنگ و هنر در وزارت ارشاد تشکیل شده و ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای استان‌ها در این راستا نظر گرفته شده است.

توسعه فرهنگ و هنر یکی از اهداف دولت سیزدهم در گیلان است

مرتضی رضایی صوفی معاون توسعه منابع و مدیریت نیروی انسانی استانداری گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه حضور در بین اهالی فرهنگ و هنر برای بنده یک فرصت محسوب می‌شود، اظهار کرد: باید از ظرفیت هنری و فرهنگی گیلان در راستای معرفی درست این استان سرسبز استفاده کرده و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نکنیم.

وی با اشاره نقش توسعه هنر در توسعه گیلان در حوزه‌های مختلف گفت: در جامعه‌ای اگر هنر پیشرفت کند مردمان آن جامعه در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت می‌کند، لذا گیلان را نباید محدود به سرسبزی کرد زیرا در این استان هنرمندان و ظرفیت‌های هنری بسیار خوبی وجود دارد که اگر به آن توجه شود به توسعه گیلان کمک می‌کند.

معاون توسعه منابع و مدیریت نیروی انسانی استانداری گیلان با بیان اینکه گیلان به لحاظ هنری از دیگر نقاط کشور چیزی کم ندارد، افزود: به لحاظ هنری و مباحث فرهنگی گیلان ویژگی‌های بسیار خاص و خوبی دارد لذا باید هر کدام از هنرمندان را برای نسل جدید و مردم معرفی کرده و محصولات هنری خوبی را در این خصوص ارائه دهیم.

صوفی یکی از اهداف دولت سیزدهم را توجه به عرصه هنر و برگزاری جشنواره مختلف هنری و فرهنگی در کشور دانست و بیان کرد: در دولت سیزدهم به اهل هنر، قلم و فلان اهمیت خاصی داده و در این ۲ سال اقدامات خوبی در این عرصه در کشور و گیلان انجام شده و این روند ادامه‌دار است.

حضور در گیلان برای بنده یک توفیق بود

عبدالرضا علی‌پناه سرپرست سابق اداره‌‌کل فرهنگ ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه حضور در این استان فرهنگ دوست برای بنده یک افتخار بوده است، اظهار کرد: فرهنگ مردم گیلان آمیخته با شعر، ادب، تئاتر و سینما بوده و فرهیختگان بسیاری در عرصه هنر و ادبیات از گیلان به کشور معرفی شده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به آغاز برنامه‌ها و سیاست‌های بسیار خوب در حوزه هنر در گیلان گفت: مردم و هنرمندان گیلان دغدغه پیشرفت شعر، هنر، ادب و سینما در این استان را دارند و همواره در تلاشند تا باعث توسعه فرهنگ در دیار میرزا شوند و در همین راستا پروژه‌ها، و برنامه‌های فرهنگی خوبی را آغاز کرده و قطعا با حضور مدیر‌کل جدید به سرانجام خواهد رسید.

امیر حسین طاهری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای توسعه فرهنگ و هنر در دیار میرزا کوچک خان جنگلی انجام‌ خواهیم داد، اظهار کرد: جلساتی با اهالی فرهنگ و هنر برگزار خواهیم کرد و در آن جلسات از نظرت تمامی اصحاب فرهنگ و هنر در راستای پیشرفت استان انجام خواهم داد.

در پایان این مراسم از زحمات عبدالرضا علی‌پناه سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تقدیر و امیر حسین طاهری به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان منصوب شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها