وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادواره منادیان الاقصی: 

رزمندگان مقاومت از سنگ به موشک رسیدند

یادواره شهدای خبرنگار فلسطینی با عنوان «منادیان الاقصی»؛ صبح امروز شنبه ۲۲ مهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از نمایندگان جنبش مقاومت اسلامی، سفرای کشور‌های اسلامی، خبرنگاران و مدیران مسوول رسانه‌ها و کارشناسان حوزه فلسطین و غرب آسیا برگزار شد.
یادواره شهدای خبرنگار فلسطینی با عنوان «منادیان الاقصی»؛ صبح امروز شنبه ۲۲ مهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از نمایندگان جنبش مقاومت اسلامی، سفرای کشور‌های اسلامی، خبرنگاران و مدیران مسوول رسانه‌ها و کارشناسان حوزه فلسطین و غرب آسیا برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۲۵۸۹۲
به گزارش جام جم آنلاین، در بخشی از این مراسم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار در جنگ غزه و با بیان این‌که امروز معادلات سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای تغییر کرده خاطرنشان کرد: اگر کسی می‌خواست شرایط امروز را چند سال قبل برای افکار عمومی پیش بینی کند حتما متهم به توهم می‌شد، چون کسی باور نداشت یک رژیم وحشی و تا بن دندان مسلح به هیچ قاعده اخلاقی، جهانی و انسانی پایبندی ندارد و همه ابزار‌های سیاسی و رسانه‌ای تحت اختیار او است این طور در برابر فرزندان مقاومت زانو بزند.


صدای بلند خفت صهیونیست‌ها


وی با تاکید بر این نکته که این اتفاق بزرگ آنقدر حیاتی است که به دلیل حجاب معاصرت هنوز ابعاد آن را درک نکردیم تصریح کرد: فرزندان مقاومت با تمام توان وارد اراضی اشغالی شدند و نیرو‌های متجاوز را به درک واصل کردند و سران نظامی رژیم را به اسارت گرفتند و با صدای بلند خفت صهیونیست‌ها را فریاد زدند. پس باید گفت که این موفقیت مبارک باد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این‌که محافل رسانه‌ای غرب تلاش کردند تا تصویری جعلی از رژیم اشغالگر قدس ارائه دهند و کامل مشخص است که این تصویر غیر واقعی مخلوق رسانه‌ها و ترس عوامل سازشی است. سازشکارانی که بعد از جنگ شش روزه و ناکامی در جنگ گرچه در ابتدا پرچم مبارزه با رژیم اشغالگر قدس در دست داشتند عقب نشینی کردند و به سازش خفتباری تن دادند.

اسماعیلی اضافه کرد: مسیر مبارزه‌ای که بعد از انقلاب اسلامی گشوده شد و فریاد بلندی که امام در دفاع از مردم فلسطین سردادند معادلان منطقه را بهم ریخت.


شمارش معکوس سقوط رژیم صهیونیستی


وی با اشاره به قیام‌های انتفاضه فلسطین گفت: آن موقع دیدیم که فرزندان فلسطینی با سنگ به مبارزه با رژیم اشغالگر قدس پرداختند و همان زمان به همت آن‌ها درود می‌فرستادیم، اما الان این تصویر کاملا تغییر کرد و از سنگ به موشک رسید و شاهد شکست‌های پی در پی رژیم صهیونیستی هستیم و به این نکته واقعیم که شمارش معکوس برای نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که جنگ روایت‌هایی که بعد از عملیات طوفان الاقصی صورت گرفته سعی دارد جای ظالم و مظلوم را عوض کند خاطرنشان کرد: چنین رویکردی البته سابقه دارد و به تلاش‌های ۱۰۰ سال پیش جنگ طلبان اروپایی بعد از جنگ جهانی اول بر می‌گردد که یهودیان را در قالب طرح قیومیت و به عنوان مهاجر به سرزمین فلسطین بفرستند و اراضی متعلق به ساکنان اصلی این سرزمین را به اشغالگران واگذار کنند.  

اسماعیلی در پایان گفت: اکنون می‌بینیم اسرائیل هم حیثیت سیاسی، هم حیثیت نظامی و هم با کار رسانه‌ای، حیثیت اجتماعی‌اش را از دست داده است. در کشورمان با همه تنوع رسانه‌ای اعلام می‌کنیم در کنار فلسطین هستیم و پای این آرمان ایستاده‌ایم. ما روزی پرچم را بالا بردیم که خیلی‌ها ناامید شده بودند و همچنان خواهیم ایستاد. روز نصرت نزدیک است و امت اسلامی به زودی نماز وحدت را به امامت امام‌المسلین در مسجدالاقصی برپا خواهند کرد.

در ابتدای این مراسم، سید مجتبی ابطحی دبیر کل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان این‌که اصل غافلگیری از مهم‌ترین ویژگی‌های عملیات طوفان الاقصی بوده گفت: رژیم صهیونیستی به تصور این‌که وقوع برخی از تحولات در منطقه غرب آسیا این شرایط را فراهم آورده که به روند عادی سازی روابط خود با برخی از کشور‌های عربی بپردازد، اما سرزمین‌های اشغالی طی ۴۰ هفته صحنه تظاهرات اعتراضی شبنه‌ها معترضان بود.  


عملیات طوفان الاقصی یک امداد الهی بود


وی اظهار کرد: طی دوسال و در شرایط کاملا محرمانی آمادگی برای اجرای علمیات طوفان الاقصی به طول انجامید و این در حالی بود که حتی سران برجسته حماس از آن بی‌اطلاع بودند و در عین حال آنچه که در این عملیات انجام شد باید یک امداد الهی دانست.

دبیر کل کنفرانس حمایت از فلسطین با بیان ایکه در این عملیات هیچ کار سایبری انجام شد تا سامانه‌های رژیم صهیونیستی از آن اطلاع کسب نکنند گفت: نیروی مقاومت ساعت ۶:۳۰ صبح در ۲۲ دقیقه غلاف دور غزه را گرفتند. این دیوار دارای سه حسگر و فنس بزرگ است. همه این‌موارد در دقایق اول فرو ریخت.  

ابطحی اضافه کرد: عملیات طوفان الاقصی یک جنگ ترکیبی بود که در موقعیت‌های مختلف انجام شد. رزمندگان مقاومت در جنگ ادراکی هم اسرائیل را شکست دادند و ابتکار عمل را رسانه مقاومت در جنگ شناختی به دست گرفت. آتش تهیه سنگینی بر سر دشمن ریخته شد. این عملیات تهاجمی بود نه دفاعی.


شناسایی جبهه دوست و دشمن


دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین با اشاره به این‌که در طول تاریخ هرلحظه ما شاهد کشتار فلسطینی‌ها توسط اسرائیل بودیم، خاطرنشان کرد: جبهه دوست و دشمن را در این جنگ شناختیم. آنچه اتفاق افتاد تمام توطئه‌ها را از بین برد. خداوند دل‌های اسرائیلی‌ها و خانه‌های آن‌ها را لرزاند. اگر ۴۰ هفته درگیر خود نمی‌شدند موفق نمی‌شدیم. خدا این کار را انجام داد. آن‌ها از هم پاشیده‌اند و چند قطبی در آنجا شکل گرفته است. شکستی که به آن‌ها وارد شد قابل جبران نیست. برای مدیریت شرایط فعلی در غزه مقاومت طرح و عملیات از پیش تعیین شده دارد و برای آسیب‌هایی که غزه با آن مواجه شده است هم از پیش برنامه‌ریزی کرده است.
 

شکست روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی 


ابطحی گفت: بخشی از حاکمیت اسرائیل انسان‌هایی هستند که هیچ اعتقادی به خدا، تورات و موارد دیگر ندارد. ناکارآمدی موساد و سیا در این موارد هم مشهود است. سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی غربی‌ها که در خدمت اسرائیل هستید شما در کدام قبرستانی بودید که این غافلگیری شما را در برگرفت؟ اگر روزی انقلاب اسلامی را زلزله نامیدند امروز سونامی این زلزله را در غزه مشاهده کردید. عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها در هر سطح سیاسی، علمی، ورزشی و اقتصادی محکوم است و تمامی ملت اسلام این عادی‌سازی را محکوم می‌کنند.

در بخش دیگر این مراسم، خالد قدومی نماینده حماس در ایران توضیح داد: به نظر من پس از جنگ میدانی و نظامی، جنگ میدانی هم داریم که در رأس آن ایالات متحده آمریکا قرار دارد. روز گذشته بلینکن در تل‌آویو بود و در کشتار مردم غیر نظامی غزه حضور داشت. مردم ما در میهن و خاک خود ریشه دارند و غزه را ترک نکردند و فقط از محله‌ای به محله دیگر منتقل شدند. در این روز ۷۰ نفر شهید و بیش از ۲۰۰ نفر در این روز مجروح شدند. در یک روز حدود هشت خبرنگار و فعال رسانه‌ای شهید شدند.  

وی با بیان این‌که تلاش گسترده‌ای از سوی غرب صورت می‌گیرد تا حقایق جنگ غزه غیر واقعی ارائه شود گفت: تاکنون هیچ یک از خبرنگاران مطرح دنیا و ایرانی اجازه حضور در غزه را نداشتند چرا که نمی‌خواهند کشتار انجام شده توسط اسرائیل به جهانیان نمایان شود. خبرنگاران «سی ان ان» و «فاکس نیوز» دروغ می‌گویند و خود خبرنگاران هم در ماجرای سربریدن کودکان عذرخواهی کردند 

وی ادامه داد: آمریکا تا کنون مبلغ ۸ میلیون دلار برای کشتار جمعی فلسطینی‌ها به اسرائیل کمک کرده است. آن‌ها خودشان در این کشتار شریک هستند و حتی پیش از اسرائیلی‌ها حضور داشتند.

قدومی یادآور شد: حدود ۵۰۰۰ نیرو از گردان‌های عزالدین قسام در این نبرد علیه اسرائیل حضور داشتند. در روز اول حدود ۳۵۰۰ نیرو اقدام کردند و حدود ۵۰۰ نیرو هم فعالیت پهپادی داشتند. این یک فرصت است که مجاهدین در این نبرد حضور داشته باشند. برای مبادله اسرای اکنون دست ما پر است. حدود ۱۵۰ سرباز رژیم صهیونیستی در دست نیرو‌های مقاومت است و حدود ۷۵۰ صهیونیستی نظامی و غیر نظامی مفقود هستند.

نماینده حماس در ایران اعلام کرد: هدف ما از این نبرد این است که قضیه فلسطین به فراموشی سپرده نشود و فکر عادی‌سازی و سازش حتی از نظر دیپلماسی را از سر خارج کنند. این نبرد بین حق و باطل ادامه خواهد داشت و باید به فکر عزت و سربلندی باشیم. کودکان فلسطینی زمانی در خانه خود با نرسیدن غذا و امداد به شهادت می‌رسید، اما شهادت در جنگ یک عزت است. روحیه نظامیان صهیونیستی پایین آمده است. اعلام می‌کنیم مجاهدین ما در شهرک‌های صهیونیستی درگیر جنگ زمینی بودند، اما از دو روز قبل مرحله دوم جنگ با موشک‌های گردان‌های عزالدین قسام وارد مرحله جدیدی شده است. حتی ژنرال صهیونیستی که مدعی حضور در غزه و دمشق بود اکنون اسیر مجاهدین است. مرز‌ها را برای مردم باز کنید مردم خودشان می‌دانند چکار کنند.

وی تأکید کرد: میراث اصلی شهدای خبرنگار این است که شما خبرنگاران حقیقت را به جهانیان منتقل کنید. نیروی اشغالگر باید پس از این ۷۵ سال کشتار از بین برود. برای این کار فعالیت‌های حقوقی و قانونی وجود دارد. مسائل سیاسی و دیپلماسی در این زمینه به بن بست رسید و راه دیگری به جز جهاد و مقاومت نداریم. ما ۴۰۰۰ اسیر کودک، زن در دست اسرائیل داریم و رهبران ما در زندان اسرائیل به صد‌ها سال محکوم شده‌اند. به گفته سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطینی، نظامیان رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تا کنون بیش از ۵۰ روزنامه‌نگار فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند. براساس تازه‌ترین آمار، در پی حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین در غزه، تاکنون دست کم ۱۰ خبرنگار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و شماری نیز مجروح شده‌اند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها