گفت‌وگوی اختصاصی با اولین مدال‌آوران بازی‌های آسیایی

پاروهای نقره‌ فام

با انجام مراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگژو، توزیع مدال‌ها هم از روز گذشته آغاز شد. در شرایطی که چین، ژاپن و کره‌جنوبی مثل همیشه در رده‌های اول تا سوم جدول مدالی قرار دارند، همه منتظر صید اولین مدال از سوی کاروان ورزشی ایران بودند. با انجام مرحله فینال رویینگ، بانوان قایق‌سوار ایران اولین مدال‌آور این بازی‌ها برای کاروان ایران لقب گرفتند.
کد خبر: ۱۴۲۳۷۵۳
نویسنده رضا پورعالی - خبرنگار اعزامی جام‌جم به هانگژو
پاروهای نقره‌ فام
ایران در فینال روئینگ سه تیم داشت. تیم مردان سنگین وزن، تیم زنان سبک وزن و تیم زنان سنگین وزن افراد حاضر در فینال‌های امروز روئینگ را تشکیل می‌دادند. تیم سبک وزن زنان ایران که شروع خوبی در استارت مسابقه داشت در ادامه به نوعی کم آورد و با اختلاف چند صدم ثانیه‌ از کسب مدال در هانگژو بازماند. همچنین تیم مردان روئینگ ایران نیز با قرار گرفتن در رتبه چهارم از کسب مدال باز ماند. اما تیم سنگین وزن رویینگ زنان ایران یعنی زینب نوروزی  و مهسا جاور موفق شدند دست به کار بزرگی زده و با قرار گرفتن بعد از چین مدال نقره مسابقات را از آن خود کنند تا این دختران فوق‌العاده چراغ مدال را برای کاروان ایران روشن کنند. یکی از نکات جالب در رابطه با تیم مدال‌آور ایران به مهسا جاور اختصاص داشت. او که یک دختر کوچک دارد بعد از کسب مدال صحبت‌هایش را با بغض و حتی گریه به زبان آورد و اعلام کرد که چند ماهی است دخترش را ندیده است. 
     
جاور: با همین فرمان تا کسب سهمیه المپیک پیش می‌رویم
به گزارش جام‌جم، مهسا جاور بعد از کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی در رویینگ سنگین وزن زنان اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که اولین مدال را ما کسب کردیم و باعث ذره‌ای خوشحالی در این روزها شدیم. ان‌شاا... بقیه نتایج کاروان با مدال های خوشرنگ تر و البته پرمدال تر باشد. از دعاها و انرژی‌های مردم خوب کشورمان تشکر می‌کنم. 
وی افزود: واقعا رقابت سختی را به خصوص با کشور میزبان داشتیم که تمام قهرمانان جهان و المپیکی خودشان را سر خط آورده بودند. همه تلاش‌مان را کردیم. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و چند ماه در اردو بودیم. آقای فرزام و آقای رضایی به عنوان مربی زحمات زیادی کشیدند. همچنین از فدراسیون تشکر می‌کنم که ما را به اعزام‌های برون مرزی فرستاد تا بتوانیم حداقل در پیست‌های استاندارد تمرین کنیم. خیلی خوشحالیم که توانستیم ذره‌ای از زحمات آنها را جبران کنیم. ان‌شاا... با همین فرمان تا کسب سهمیه المپیک پیش می‌رویم. 
جاور در پایان درخصوص دوری طولانی مدت از فرزندش کفت: من خیلی وقت است که از او دور هستم و به خاطر این مسابقات خیلی از دخترم جدا ماندم. آن اردوی روسیه که بیش از یک ماه از خانه دور بودم، خیلی سخت گذشت. خوشحالم که دست پر برمی‌گردم. 
     
نوروزی: این مدال را به مردم ایران تقدیم می‌کنم
به گزارش جام‌جم، ‌زینب نوروزی بعد از کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی در رویینگ سنگین وزن زنان اظهار داشت: این مدال را به همه مردم عزیز ایران تقدیم می‌کنم که با دعاها و انرژی‌های مثبتی که برای ما فرستادند، توانستیم این مدال نقره را کسب کنیم. برای کاروان ورزشی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم تا بقیه ورزشکاران هم بتوانند بهترین نتایج را کسب کنند. ‌وی در خصوص این‌که توانسته اولین مدال کاروان ایران را با مهسا جاور کسب کند، افزود: این اولین بار است که در رویینگ اتفاق افتاده که ما توانستیم اولین مدال کاروان ایران را کسب کنیم. حس خیلی خوبی بابت این اتفاق داریم.
 
فرزام: از سبک وزن انتظار طلا داشتم
افشین فرزام، سرمربی تیم‌ملی روئینگ بعد از کسب مدال نقره سنگین وزن زنان در رقابت‌های بازی‌های آسیایی امیدوار است امروز(دوشنبه)‌ نیز تیم‌های چهارنفره زنان و یک نفره مردان مدال خوشرنگ دیگری را به کاروان اضافه کنند. او بعد از نقره‌ای شدن تیم دونفره سنگین وزن دختران ایران گفت: انتظارمان از روئینگ سبک وزن مدال بود و تاکید داشتم قبل از مسابقه که با چین کورس نگذارند که هزارمتر دوم را از دست بدهند. اما چون انتظار طلا از خودشان داشتند در هزارمتر دوم ریتم مسابقه و با صدم ثانیه مسابقه و مدال را از دست دادند.
او در ادامه بیان کرد: اما در سنگین وزن بچه‌ها مسابقه را خوب کنترل کردند و حریفان را زیر نظر داشتند و توانستند اولین مدال کاروان را به‌دست بیاورند. فردا نیز ما دو مسابقه داریم چهارنفره سنگین وزن زنان و تک نفره مردان که امید داریم در چهارنفره زنان باز هم مدال به‌دست آوریم. محمدی‌پور هم اگر بتواند قابلیت‌هایش را خوب به نمایش بگذارد می‌تواند مدال دیگری به کاروان اضافه کند. اما در بخش مردان هم کار سختی داشتند و  تنها به عنوان چهارمی رضایت دادند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها