وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس مجمع عمومی سازمان ملل:

جنگ را، راه‌ حل بحران اوکراین نمی‌دانیم

وزیر خارجه کشورمان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد:

ببینید | طرح سلطان عمان همچنان روی میز است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرد.
کد خبر: ۱۴۲۳۶۱۴
تعداد بازدید : 11

به گزارش جام جم آنلاین، دیدار امیرعبداللهیان و گوترش عصر شنبه به وقت محلی و در ششمین روز حضور وزیر خارجه ایران در نیویورک و در دفتر دبیرکل سازمان ملل متحد صورت گرفت.

وزیر خارجه کشورمان ابتدا دفتر یادبود سازمان ملل را امضا کرد و سپس طرفین در برابر خبرنگاران عکس گرفتند.

امیرعبداللهیان در این دیدار آقای گوترش را در جریان روندها و پیشرفت‌های خوب حاصله در روابط ایران با همسایگان و برخی کشورهای عربی و اسلامی قرار داد. 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تبادل زندانیان با آمریکا و آزادسازی دارایی های مسدود شده ایران در کره جنوبی، گفت در خصوص برجام همواره با شما مشورت های خوبی داریم. تبادل پیام ها با آمریکا ادامه دارد و طرح سلطان عمان هم‌ همچنان روی میز هست و اگر طرفهای مقابل آماده باشند، ما برای بازگشت به برجام جدی هستیم تا در چارچوب ابتکار عمان همه طرفها به تعهدات خود در برجام برگردند. 

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص همکاری‌ها با آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گفت؛ هروقت آژانس در چارچوب فنی عمل می کند، امور در مسیر درست پیش می رود. اما هر وقت دیگران نظرات سیاسی خود را بر مسائل حرفه ای آژانس ترجیح می دهند، اوضاع خراب می شود. دکتر امیرعبداللهیان گفت بمب هسته ای در دکترین ایران جایی ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت، دکتر رئیسی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ابتکاراتی را مطرح کردند. از جمله بخش مهمی از سخنرانی ایشان مربوط به ضرورت حمایت از بنیان خانواده بود و لازمست در چارچوب سازمان ملل در زمینه حفاظت از بنیان خانواده سازوکاری داشته باشیم. 

وزیر امور خارجه کشورمان در زمینه بحران اوکراین نیز ضمن تشریح مواضع اصولی کشورمان گفت، ما به تمامیت ارضی کشورها از جمله اوکراین پایبندیم.

گوترش دبیرکل سازمان ملل‌ نیز ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و تشکر از به اشتراک گذاشتن نکات گفته شده توسط وزیر امور خارجه کشورمان گفت  دیدار خوبی با آقای دکتر رئیسی داشتم.

وی افزود از ابتکارات دیپلماتیک شما در حل و فصل مشکلات، رفع موانع و روابط با کشورها تشکر می کنم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها