jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۴۲۳۶   ۰۱ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۴:۴۱

بسیاری از مردم انگلیس به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی در کشتارگاه های مرغ و جوجه دچار عفونت های معده ای و مسمومیت های غذایی شده اند.

متخصصان آزمایشگاه خدمات بهداشت عمومی دریافته اند که بسیاری از این جوجه ها طی مرحله کشتار، به باکتری کمپیلوباکتر آلوده می شوند. براساس گزارش شبکه خبری «بی .بی .سی »، این باکتری یکی از عوامل اصلی ابتلای مصرف کنندگان مرغ به عفونت های معده ای و مسمومیت های غذایی است . در صورت پخش غیرصحیح این نوع ماده غذایی ، احتمال بروز عفونت ها و مسمومیت های گوارشی افزایش می یابد. علت اصلی این امر، آلوده بودن و تماس جوجه ها با تجهیزات و ابزار موجود در کشتارگاه هاست که تنها راه مبارزه با آن رعایت استانداردهای بهداشتی است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو