قیمت خرید عسل وحشی در بازار + لیست قیمت عسل 1402

چکیده : لیست قیمت عسل سال 1402 در بازار با مرجع معتبر به همراه بررسی نکات مهم برای خرید عسل طبیعی و عسل وحشی و همچنین معرفی بهترین زنبوردار برای تهیه ژل رویال و عسل با کیفیت، مواردی هستند که در این مطلب در اختیار شما قرار میگیرند.
چکیده : لیست قیمت عسل سال 1402 در بازار با مرجع معتبر به همراه بررسی نکات مهم برای خرید عسل طبیعی و عسل وحشی و همچنین معرفی بهترین زنبوردار برای تهیه ژل رویال و عسل با کیفیت، مواردی هستند که در این مطلب در اختیار شما قرار میگیرند.
کد خبر: ۱۴۲۳۳۳۸

عسل طبیعی از گذشته تا به امروز به عنوان یک ماده خوش مزه و دوست داشتنی که در عین حال خواص و ویژگی های درمانی زیادی دارد شناخته می شود.

عسل وحشی که به عسل کوهی نیز شناخته می شود، در صخره ها و ارتفاعات پیدا می شود و نمی توان در کندو های مصنوعی آن ها را پرورش داد. همین امر باعث می شود که هزینه این عسل ها بالاتر باشد و چون انسان دخالتی در تولید آن ندارد، خالص تر باشد.

اگر برای خرید عسل به دنبال یک گزینه مطمئن میگردید می توان گفت در میان عسل هایی که در بازار وجود دارند عسل طبیعی وحشی بهترین و پر خاصیت ترین آن ها می باشد. دلیل اصلی این موضوع نیز برای نحوه زندگی و تفاوت زنبور های آن است. در ادامه به بررسی قیمت خرید عسل وحشی طبیعی و عواملی که در تغییر آن موثر است می پردازیم.

به چه عسلی، عسل وحشی میگویند؟

به طور کلی به عسل هایی که توسط زنبور های وحشی ساخته می شوند عسل وحشی گفته می شود. این زنبور ها را نمی توان اهلی کرد و عموما در نقاطی به دور از انسان ها و در ارتفاعات به کندو سازی مشغول می شوند. به گونه ای که در فرآیند تولید عسل وحشی هیچ گونه رد پایی از انسان ها وجود ندارد. این موضوع باعث می شود زنبور های وحشی به تنوع بالاتری از گل ها دسترسی داشته باشند. مناطقی که بکر تر و دست نخورده تر هستند از پوشش گیاهی قوی تری برخوردارهستند که باعث می شود عسلی که از زنبوران وحشی به دست می آید کیفیت و خواص بسیار بیشتری داشته باشند. زنبور داران در ماه های سرد سال برای تغذیه زنبوران کندو از آب شکر استفاده می کنند در صورتیکه زنبور های وحشی تنها با افزایش تولید عسل در ماه های گرم سال در نیمه های سرد سال دوام می آورند.

لیست قیمت عسل 1402

لیست قیمت زیر مربوط شهریور سال 1402 است. سعی کردیم دقیق ترین قیمت های روز بازار در حوزه خرید و فروش عسل را برای شما تهیه کنیم. برای تحقق این امر به سراغ یکی از معتبر ترین فروشندگان عسل یعنی مجموعه عسل شاه بلوط که خود نیز از زنبور داران بزرگ به شمار می روند رفتیم. لیست قیمت ها به شرح زیر است :

نام محصول

وزن

قیمت (تومان)

عسل آویشن

1 کیلوگرم

۴۹۰,۰۰۰ تومان

عسل چهل گیاه

1 کیلوگرم

۳۲۰,۰۰۰ تومان

عسل زرشک

1 کیلوگرم

۸۴۰,۰۰۰ تومان

عسل گون

1 کیلوگرم

۳۲۰,۰۰۰ تومان

عسل گیاهان دارویی

1 کیلوگرم

۴۹۰,۰۰۰ تومان

عسل اورامان

1 کیلوگرم

۳9۰,۰۰۰ تومان

عسل عناب زعفران

1 کیلوگرم

۸۴۰,۰۰۰ تومان

عسل کُنار

1 کیلوگرم

۴۹۰,۰۰۰ تومان

عسل وحشی جنوب

1 کیلوگرم

۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان

عسل وحشی جنگلی

1 کیلوگرم

84۰,۰۰۰ تومان

عسل وحشی صخره

1 کیلوگرم

۱,5۹۰,۰۰۰ تومان

عسل سیاهدانه -رازیانه

1 کیلوگرم

۴۹۰,۰۰۰ تومان

عسل بهار نارنج

1 کیلوگرم

۴۹۰,۰۰۰ تومان

عسل اقاقیا

1 کیلوگرم

۸4۰,۰۰۰ تومان

عسل ارسباران

1 کیلوگرم

۳9۰,۰۰۰ تومان

عسل بکر کوهی

1 کیلوگرم

8۴۰,۰۰۰ تومان

بره موم

100 گرم

۱۸۰,00۰ تومان

گرده گُل کوهستان

1 کیلوگرم

8۴۰,۰۰۰ تومان

ژل رویال

21 گرم

630,000 تومان

برای خرید عسل به صورت آنلاین با قیمت های ذکر شده میتوانید به مرجع اصلی تولید عسل طبیعی shahbaloothoney.com مراجعه کنید.

انواع عسل وحشی

عسل وحشی بسته به شرایط و محیطی که کندو در آنجا قرار دارد می تواند متفاوت باشد. به طور کلی عسل وحشی به سه گروه اصلی زیر تقسیم بندی می شود :

 • عسل وحشی درختی یا جنگلی : این گونه زنبوران وحشی بر روی درختان و در جنگل ها لانه می سازند.
 • عسل وحشی کوهی یا صخره ای : آن دسته از زنبور های وحشی که در کوه ها و لای صخره ها اقدام به کندو سازی می کنند را زنبور وحشی کوهی یا صخره ای می گویند.
 • عسل وحشی جنوب : زنبور های وحشی جنوب به دلیل پوشش گیاهی خاص در جنوب، تنها در این منطقه یافت می شوند و بر روی درختانی خاص لانه های خود را می سازند.

همه ی مواردی که ذکر شد به گونه ای عسل وحشی محسوب خواهند شد و از نظر خواص نیز با یک دیگر تفاوت هایی دارند اما به طور کلی عسل وحشی کوهی را به عنوان مرغوب ترین نوع عسل وحشی می دانند که خاصیت و خواص به مراتب بیشتری نسبت به دیگر عسل های وحشی دارد.

 قیمت خرید عسل وحشی در بازار + لیست قیمت عسل 1402

خواص عسل وحشی طبیعی

از جمله خواص این ماده خوراکی ارزشمند به شرح زیر می باشد :

 • درمان سرطان
 • درمان آلزایمر
 • درمان بیماری های گوارشی
 • درمان بیماری های جنسی
 • تقویت قوای جنسی
 • درمان بیماری های اعصاب
 • بهبود بیماری های پوست و مو

ژل رویال؛ گرانترین فرآورده زنبور عسل

زنبور های عسل در کنار تولید عسل، ماده دیگری نیز تولید می کنند که ژل رویال نام دارد. ژل رویال را با نام های دیگری مانند رویال ژل و شاه انگبین نیز می شناسند. ژل رویال جنس ژله ای مانند دارد و  رنگ آن نیز عمدتا کرم است. این ژل در اصل ماده ای است که زنبور ملکه در طول عمر خود از آن تغذیه می کند. این ژل خواص بسیار زیادی دارد که در این مطلب نمی گنجد، میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خواص ژل رویال و همچنین خرید ژل رویال اصل به سایت shahbaloothoney.com مراجعه نمایید.برخی از شاخص ترین خواص رویال ژلی، درمان دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، بهبود پوست و مو، تنظیم فشار خون و... است. همچنین شاه انگبین کمک شایانی در بهبود روند باروری و از بین بردن ناباروری در زنان می کند. وظیفه تولید ژل رویال در کندو به عهده زنبوران کارگر جوان است که حداکثر 11 روز سن دارند.

روش های مصرف ژل رویال

این ژل به سه حالت اصلی در بازار عرضه می شود و مردم از آن استفاده می کنند. رایج ترین این روش ها به دلیل آنکه در نگداری بسیار آسان تر است، به شکل کپسول آن است. به شکل پودر و ژل نیز این ماده به تولید می رسد اما نگهداری این دو نیازمند فریز شدن و فراهم کردن شرایطی که یخ بزنند است تنها به این دلیل که خراب نشوند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند از کپسول آن استفاده کنند.

تفاوت عسل وحشی و عسل کندو

برای خرید عسل لازم است تا انواع آن را بشناسید تا افراد سودجو نتوانند با اطلاعات غلط شما را فریب بدهند. تفاوت های زیادی بین خواص عسل وحشی و عسل معمولی وجود دارد که از مهم ترین موارد آن ها که باعث می شود عسل وحشی را ترجیح بدهید به شرح موارد زیر می توان بیان کرد.

 • زنبور عسل معمولی به راحتی اهلی می شود در صورتیکه زنبور وحشی را نمی توان اهلی و رام کرد.
 • زنبور های وحشی در محیط های خاص و بکر که دور از دسترس انسان ها است کندو سازی می کنند در حالی که زنبور معمولی در کندو های دست ساز و مصنوعی اقدام به تولید عسل می کند.
 • گیاهانی که زنبور وحشی به آن ها دسترسی دارد بسیار متنوع تر و بهتر هستند در صورتیکه زنبور معمولی گاهی از آب شکر تغذیه می کند.
 • به دلیل کیفیت تغذیه زنبور های وحشی، عسلی که تولید می کنند از خواص بیشتری نسبت به زنبور های معموی برخوردار است.
 • اندازه و ظاهر زنبور های وحشی با زنبور های کندو فرق می کند. این موضوع نیز باعث می شود کیفیت عسل تولیدی نیز متفاوت باشد.

تفاوت زنبور وحشی و زنبور کندو

از موارد اصلی که در زمان خرید عسل وحشی میوان به آن استناد کرد ظاهر و شکل شانه کندو است. زنبور های وحشی از نظر ظاهر و از نظر لانه سازی با زنبور های عادی تفاوت هایی دارند. ظاهر این زنبور ها به مراتب کوچک تر از زنبور های عادی است. همچنین خرطوم آن ها کمی بلندتر می باشد. در ساخت کندو نیز زنبور های وحشی برخلاف زنبور های عادی عمل می کنند. به این ترتیب که زنبور های وحشی کندو های خود را از جایی آویزان می کنند و به شکل استوانه ای می سازند. همچنین کندو هایشان به طور تکی است. این امر در زنبور های عادی فرق می کند و این زنبور ها لانه هایی کروی و در چند ردیف تولید می کنند.

 قیمت خرید عسل وحشی در بازار + لیست قیمت عسل 1402

خرید عسل طبیعی از فروشنده معتبر

همانطور که بیان شد، شناخت عسل طبیعی نیازمند آشنایی زیاد و بعضاً تست های آزمایشگاهی است. بهترین راه برای انجام یک خرید مطمئن، پیدا کردن یک فروشنده عسل معتبر است. برند عسل شاه بلوط یکی از برترین تولید کنندگان انواع عسل و فرآورده های زنبور عسل است که مزرعه این مجموعه در روستای قلات تاکستان قزوین قرار دارد. مدیریت این مجموعه جناب آقای بهرامی، با رویکردی علمی و بر اساس اطلاعات روز دنیا در زمینه زنبورداری فعالیت میکند و در نتیجه بهترین محصولات را تهیه و به مشتریان خود عرضه میکند. جهت مشاوره برای خرید عسل میتوانید به سایت shahbaloothoney.com مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن نمایندگی فروش با شماره 09121811154 تماس بگیرید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها