از طریق پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس انجام می شود؛

تزریق روزانه ۵۰ میلیون فوت مکعب گاز به شبکه سراسری 

مدیرعامل پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس از تزریق روزانه ۵۰میلیون فوت مکعب گاز به شبکه سراسری از طریق این پالایشگاه خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۳۱۰۳

جام جم آنلاین - خوزستان، افشین کیانی ظهر امروزدوشنبه (27 شهریور) با اعلام این خبر اظهار کرد: با تکیه بر توان و دانش متخصصان، کارکنان و اقدامات نوآورانه در حوزه استفاده از قطعات، تجهیزات، کالاهای سازندگان داخلی و دانش بنیان ها، کمپرسور واحد ۷۰۰ پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس راه اندازی شد و هم اکنون تزریق به میزان روزانه ۵۰ میلیون فوت مکعب گاز شیرین به شبکه سراسری آغاز شده است.

وی با اشاره به مزایای چشمگیر این پالایشگاه با تاثیر ۴۰ درصدی در تقلیل میزان آلودگی هوا در منطقه و جلوگیری از خروج مقادیر زیادی ارز و سرمایه از کشور گفت: جمع آوری گازهای همراه، حاصل از فراورش نفت میادین غرب کارون، تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی بندر امام و تبدیل گاز ترش به گازهای سبک و تصفیه شده برای تامین و تزریق گاز به شبکه سراسری گاز کشور و تولید گوگرد گرانول به منظور مصرف در صنایع شیمیایی و کشاورزی از دیگر اهداف این پالایشگاه می باشند که بدون شک در هر مسیری برای رسیدن به هدف‌های بزرگ باید ابزار مناسب در اختیار داشت.

مدیرعامل پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس بیان کرد: بی‌تردید این پالایشگاه بهترین پشتیبان برای تحقق چشم‌انداز توسعه کشور و رسیدن به قله انرژی و شکوفایی صنعت نفت کشور است.

به گزارش جام جم آنلاین؛ شرکت پالایش گاز هویزه خلیج فارس در زمینی به مساحت 220 هکتار و در جنوب غربی شهر اهواز و در 60 کیلومتری شهرستان هویزه واقع شده است که فاز یک این پالایشگاه در سفر استانی دولت مردمی به خوزستان و با حضور رئیس جمهور، به صورت رسمی افتتاح و راه‌اندازی شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها