رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخ داد:

دارایی‌ های بلوکه شده ایران کجا هزینه می‌شود؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی هزینه کرد دارایی‌ های آزاد شده ایران در کره جنوبی پرداخت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی هزینه کرد دارایی‌ های آزاد شده ایران در کره جنوبی پرداخت.
کد خبر: ۱۴۲۲۷۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق اطلاع ما بخشی از منابع آزاد شده توسط دولت قبل خرج شده است. یعنی دولت با بانک مرکزی توافق کرده از محل منابع بانک مرکزی ارز تحویل داده و مطالبات دولت به بانک مرکزی باطل شود. این منابع برای تسویه تعهدات دولت است. پس اینطور نیست که منابع جدیدی در اقتصاد ما آید.

وی افزود: بخش عمده‌ای از منابع ارزی آزاد شده را دولت قبل بابت هزینه‌های خودش در آن زمان خرج کرد. اکنون با این منابع تسویه دولت به بانک مرکزی رخ می‌دهد. مثل این است که فردی چک داده و اکنون که پول واصل شده پول را به صاحب چک بر می‌گرداند؛ این منابع ارزی هم برای تسویه تعهدات دولت به بانک مرکزی است.

پور ابراهیمی مجددا بیان کرد: بخش عمده‌ای از وصولی‌ها بابت هزینه کرد دولت قبل برای تسویه حساب فیمابین دولت و بانک مرکزی است که با این کار تعهد دولت به بانک مرکزی تسویه شده و حساب‌ها شفاف می‌شود. در نهایت موضوع بدهی دولت به بانک مرکزی مدیریت خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: امکان دارد بخشی از این منابع جدید باشد که متناسب با آن بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد ولی در نهایت طبق اطلاعات ما بخشی از این منابع ارزی به شکل حساب فیمابین دولت و بانک مرکزی عمل کرده و ظرفیت سازی جدیدی است که دولت بتواند تعهدات خود را تسویه کرده که نتیجه آن بهبود رابطه دولت و بانک مرکزی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
پيمان
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
۰
۰
صدها ميليارد دلار هم آزاد بشه قبلا هزينه شده جايي در سفره ملت ايران ندارد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
۰
۰
نظرم اینه دولار های بسیار آمده به ایران ولی کسی به ملت نگفته چی تو این مملکت ساخته شده ملت از هر نظر به رفا رسانده اند

نیازمندی ها