در کشور ما شهرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند انتخاب خوبی برای سفرهای تابستانی باشند. هر کدام از این شهرها ویژگی‌هایی دارند که شاید سفر به آن‌ها برای بسیاری از افراد جذاب و هیجان‌انگیز به حساب بیاید. برای مثال شهرهای شمالی کشور به‌واسطه طبیعت زیبا، سواحل دریای خزر و آب‌وهوای خنکشان در فصل تابستان همیشه شلوغ هستند.
در کشور ما شهرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند انتخاب خوبی برای سفرهای تابستانی باشند. هر کدام از این شهرها ویژگی‌هایی دارند که شاید سفر به آن‌ها برای بسیاری از افراد جذاب و هیجان‌انگیز به حساب بیاید. برای مثال شهرهای شمالی کشور به‌واسطه طبیعت زیبا، سواحل دریای خزر و آب‌وهوای خنکشان در فصل تابستان همیشه شلوغ هستند.
کد خبر: ۱۴۲۰۳۱۸

نور، ماسال، رشت، رامسر و... تعدادی از شهرهای محبوب شمال کشور در میان مسافران محسوب می‌شوند. جاهایی دیدنی نور و جاهای دیدنی ماسال به‌قدری جذاب هستند که حداقل برای یک‌بار هم که شده باید آن‌ها را از نزدیک ببینید. علاوه بر این اگر طبیعت بکر و آب‌وهوای معتدل برایتان بیش از هر چیزی اهمیت دارد؛ ما سفر به خرم آباد را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم. جاهای دیدنی خرم آباد می‌تواند شما را شگفت‌زده کند.

سفر به شهرهای شمالی؛ از نور تا ماسال

هر سال در ایام تعطیلات تابستانی افراد زیادی شهرهای شمالی کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند. نور و ماسال دو شهر محبوب در میان مسافران هستند. شهر نور در استان مازندران و در مجاورت دریا قرار دارد. اگر می‌خواهید برای تابستان به ساحل بروید و تنی به آب بزنید؛ شهر نور می‌تواند انتخاب جذابی برای شما باشد.

برنامه سفر به خرم آباد یا شمال

در این شهر به‌جز ساحل و جنگل تعداد زیادی آبشار هم وجود دارد. آبشارهایی کم‌نظیر و بسیار زیبا که در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند. آبشار آب پری، آبشار سیسنگان، آبشار ونوس و آبشار حرام او تعدادی از مشهورترین آبشارهای شهرستان نور هستند. فضای اطراف هر کدام از این آبشارها به‌قدری زیبا و تماشایی است که هوش از سرتان می‌برد. اگر راهی شمال هستید؛ حتماً به این شهر زیبا هم سری بزنید و از تماشای جاهایی دیدنی نور لذت ببرید.

ماسال هم یکی دیگر از شهرهای شمالی ایران است که در بهار و تابستان طبیعتی بسیار زیبا و چشم‌نواز دارد. این شهر کوچک در استان گیلان قرار گرفته است. ماسال تا رشت فاصله زیادی ندارد و شما می‌توانید این فاصله 45 کیلومتری را در کم‌تر از دو ساعت طی کنید. جاهای دیدنی ماسال هم بسیار متنوع هستند. بااین‌حال از ییلاقات ماسال را می‌توان به‌عنوان مشهورترین جاذبه‌های طبیعی این شهر نام برد.

ییلاق اولَسبِلَنگاه یکی از زیباترین مناطق ییلاقی ماسال است که در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا قرار دارد. طبیعت بکر، آب‌و‌هوای تمیز و دشت‌های سرسبز چیزهای هستند که در این ییلاق انتظار شما را می‌کشند. ییلاق سوچاله، ییلاق اسپی دشت و ییلاق تلارگاه نام تعداد دیگری از مناطق ییلاقی این شهر کوچک هستند که در میان طبیعت‌گردان شهرت زیادی دارند. از غارها و آبشارهای ماسال هم نباید غافل شد. در اطراف این شهر تعداد زیادی آبشار کوچک و بزرگ وجود دارد که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

بهترین زمان سفر به شهرهای شمالی

شهرهای شمالی آب‌وهوایی مشابه یکدیگر دارند. اگر قصد سفر به نور و ماسال را دارید؛ ما به شما فصل‌های بهار و پاییز را پیشنهاد می‌کنیم. دمای هوا در این فصل‌ها بسیار خنک و دلپذیر است. همچنین طبیعت شمال در این ماه‌های سال در زیباترین شکل ممکن قرار دارد. تیرماه و مردادماه هم زمان خوبی برای سفر به شمال نیستند زیرا هوا در این ماه‌ها به‌شدت گرم و شرجی است. اواخر شهریورماه هوا رفته‌رفته خنک‌تر می‌شود به همین دلیل در این ماه اکثر شهرهای شمالی شلوغ و پر از مسافر هستند. زمستان هم انتخاب خوبی برای سفر به شمال نیست زیرا زمستان‌های این منطقه به‌شدت سرد است.

برنامه سفر به خرم آباد یا شمال

سفر به خرم‌آباد؛ سرزمین آبشارها

خرم آباد یکی از شهرهای استان لرستان است. این شهر زیبا در دامنه کوه‌های زاگرس قرار دارد. آب‌و‌هوا و طبیعت زیبای خرم آباد چیزی از شهرهای شمالی کشور کم ندارد. دشت‌های پهناور و سرسبز، آبشارها و دریاچه‌های پر آب و رودخانه‌های خروشان فقط بخش کوچکی از زیبایی‌های طبیعت خرم آباد هستند. در کنار این جاذبه‌های طبیعی، تعداد زیادی بنای تاریخی هم در این شهر وجود دارد. فلک افلاک یکی از مشهورترین بناهای تاریخی این شهر است. از این قلعه تاریخی به‌عنوان نماد فرهنگ و تاریخ استان لرستان یاد می‌شود.

مناره آجری، پل شکسته یا پل شاپوری و گرداب سنگی از بناهای تاریخی این شهر هستند که قدمت آن‌ها به دوره ساسانی می‌رسد. آبشار نوژیان، پارک جنگلی شور آب و دریاچه گهر تعداد دیگری از جاهای دیدنی خرم آباد محسوب می‌شوند. هر ساله تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از این مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های طبیعی به شهر خرم آباد سفر می‌کنند. اگر تابه‌حال به این شهر تماشایی سفر نکرده‌اید؛ زمان را از دست ندهید. تعطیلات تابستانی می‌تواند زمان خوبی برای بازدید از این شهر اعجاب‌انگیز باشد.

بهترین زمان برای سفر به خرم آباد

آب‌وهوای خرم آباد در فصل بهار به‌خصوص اردیبهشت‌ماه فوق‌العاده است. بااین‌حال تابستان هم فرصت خوبی برای بازدید از خرم آباد به حساب می‌آید. آب‌وهوای این شهر در فصل تابستان چندان گرم و طاقت‌فرسا نیست. همان‌طور که گفتیم این شهر در دامنه کوه‌های زاگرس قرار گرفته بنابراین در اکثر ماه‌های سال آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد. همچنین نیمه دوم سال انتخاب خوبی برای بازدید از طبیعت اطراف این شهر نیست زیرا هوا در پاییز و زمستان بسیار سرد است. همچنین بارش باران و برف در این ماه‌ها می تواند شرایط سفر را برای شما دشوارتر کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها