خطیب نماز جمعه تهران گفت: محصول کارخانه ایمان و امید، موشک فراصوت فتاح بود که رونمایی شد و دل‌های مستضعفین و جبهه مقاومت را خوشحال کرد و سطح امنیت منطقه را ارتقا داد.
کد خبر: ۱۴۱۱۲۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: حال و هوای این روزهای کشور حال و هوای حج است و خدا را شاکریم که نعمت حج را در اختیار ما قرار داده است.

وی افزود: شخصی نزد پیامبر آمد و گفت هر سال برنامه حج داشتم، ولی امسال توفیق آن نصیب من نشد پیامبر راه را به او نشان داد و به او فرمود نماز جمعه را مگر نمی‌شناسی زیرا این حج مساکین امت من است و به نمازگزاران جمعه پاداش حج داده می‌شود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه می‌فرماید سفر زندگی دنیای ما را یادآوری می‌کند و می‌فرماید برای زیستگاه آخرت توشه برداریم چون ما در سفر هستیم و باید بهترین توشه خود را برای سفر آخرت همراه خود کنیم.

وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه، اظهار داشت: بهترین فرصت برای توشه برداری، توشه تقوا است. موقعیت‌هایی که پیش روی ما در زندگی قرار داده شده است از این جمله است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به ماه ذی القعده تصریح کرد: ماه شیرین ذی القعده، ماه امام رضا (ع) است و باید آن را قدر بدانیم. فرصت زیارت علی ابن موسی الرضا از راه دور و نزدیک را ارج بنهیم و انشاالله از این ظرفیت‌ها و موقعیت‌ها بهره مند باشیم.

وی با اشاره به سفر حجاج به سرزمین وحی، گفت: از دعا برای حجاج بیت الله الحرام غافل نشویم و ان‌شاءالله آنان در این سفر معنوی خوش بدرخشند و سرشار از معنویت شوند و پرچم عزت اسلامی و توحیدی و برائت از مشرکین را در سرزمین حج برافراشته کنند. از خداوند می‌خواهیم آنها را یاری کند و ما را در دعاهای آنان شریک قرار دهد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح، خاطرنشان کرد: باید تشکر جانانه‌ای از جوانان رشید و مجاهد نیروی هوافضا داشته باشیم که اتفاق شیرین این هفته را رقم زدند و دل‌های مؤمنین را شاد کردند و طوفانی از هراس به جان شیاطین انداختند. جدیدترین محصول کارخانه ایمان و امید این موشک فراصوت فتاح بود که رونمایی شد و دل‌های مستضعفین و جبهه مقاومت را خوشحال کرد و سطح امنیت منطقه را ارتقا داد.

وی در ادامه بیان کرد: باید یاد کنیم از شهدای عزیز ۱۵ خرداد و شهدایی که در عصر غربت انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند. خدا را شاکریم که در هفته گذشته ملت صبور و شکور ما یک روز با عظمت دیگر را در ۱۴ خرداد با حضور بی شمار خود در مرقد مطهر امام خمینی (ره) آفریدند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در واقع حضور مردم، تشکر از امام به عنوان روح زنده زمانه و تجدید عهد با امام حاضر عالیقدرمان بود.

وی افزود: باید تشکر و تقدیر ویژه از رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب کنیم که اکنون ۳۳ سال است همه ساله در ۱۴ خرداد در جمعه عاشقان امام خمینی و شهدای عزیزمان در مرقد مطهر رهبر کبیر انقلاب آن امام را روایت می‌کنند. در واقع روایت‌های ۱۴ خردادی رهبر عزیزمان درباره امام و شخصیت و مکتب امام ناب‌ترین، صادقانه ترین، عمیق‌ترین، جامع‌ترین و عاشقانه ترین روایت‌ها است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از گنجینه فکر و اندیشه امام با اراده حکیمانه خود غبارزدایی می‌کنند، امری که از خرداد ۶۹ تا یکشنبه گذشته به خوبی صورت گرفته است. در واقع مقام معظم رهبری شاگرد اول مکتب علمی، اخلاقی و انقلابی امام راحل است که از سال ۳۷ تاکنون در این صراط مستقیم هستند و امت را رهبری می‌کنند.

وی با اشاره به دو عامل نرم افزاری نهضت امام که توسط رهبری انقلاب تبیین شد، تاکید کرد: ایمان و امید به عنوان دو عامل نرم افزاری نهضت امام توسط رهبری انقلاب تبیین شد تا دو موتور محرک و پیشران در حرکت جامعه باشد. در واقع ایمان و امید موتورهای محرک هر جامعه‌ای است. ایمان، امید را می‌سازد و امید، ایمان را زنده نگه می‌دارد. زیرا ایمان به وعده‌های روشن الهی درباره اسلام و ایران و پایان تلخ استکبار موضوعی مهم است که رهبر عزیزمان در ۱۴ خرداد آن را اشاره فرمودند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: ایمان و امید به این علت است که این دو عامل نرم افزاری موجب تحول ملی، منطقه‌ای و جهانی روزگار ما شده است و پیش از این نیز مورد آماج حملات دشمنان ایران و اسلام بوده است زیرا اینها اصل مسئله است و اگر ملت عزیز ما به ایمان الهی وفادار باشد و امید خود را حفظ کند، می‌تواند با پروازهای بلند به قله‌ها و هدف‌های بزرگ انقلاب اسلامی برسد. لذا دشمنان این را خوب می‌دانند و ضربه‌های آنان از ایمان و امید ملت ما بوده است و بعد از این هم این گونه خواهد بود.

وی با اشاره به صحنه‌های سخت گذشته بر ملت ایران و انقلاب در ۴۴ سال گذشته، تشریح کرد: در همه سال‌های گذشته اگر به یاد بیاوریم در سخت‌ترین صحنه‌ها آنچه به فریاد ملت ما رسید ایمان و امید آن بود. روزهای سخت را به خوبی به یاد بیاوریم. آن روزهایی که اندک و در خفقان مرگبار تبعید بودیم.

حاج علی اکبری افزود: در آن روزگار که تحجرها و انفعال‌ها نفس مجاهدان را می‌گرفت، اما نور ایمان و امید بود که به مجاهدان ما در زندان‌ها و تبعیدگاه‌ها امکان مقاومت را برای آنها نگه می‌داشت. همچنین به یاد آوریم تهران زیر موشک باران‌ها بود. خرمشهر لگدمال شده مزدوران بعثی بود. لذا به یاد آوریم زمانی که یک لشکر در پشت یک میدان از موانع ناشناخته قرار داشت، در عبور از اروند ناآرام و نیز همچنین بمباران شیمیایی ناجوانمردانه مردم مظلوم سردشت که بنده به خوبی به یاد دارم جوانان ما در شیارهای کوهستان مانند برگ خزان به زمین می‌ریختند. اینها از سختی‌هایی بود که بر ملت ما گذشت.

وی گفت: همچنین به یاد آوریم اردوگاه‌های اسارت بعثی‌ها و زمان حضور داعشی های وحشی در حلب، خان طومان و سامرا، چه لحظات پرالتهابی داشتیم و بر ما گذشت. همچنین در جنگ‌های ۳۳ و ۲۲ روزه در سرزمین‌های اشغالی و نیز در جریان میدان داری بی محابای کرونا و در عین حال در فتنه آمریکایی سال ۸۸ و صدها معرکه سخت که بر ما در ۴۴ سال گذشته حادث شده است، اما آنکه ما را از همه این سختی‌ها عبور داد و ما توانستیم پرواز کنیم و موفق و پیروز شویم این ایمان زلال و امید استوار به وعده‌های الهی بود که در امام راحل مان و نیز امام حاضرمان و در مردم دلاور و رشیدمان تجلی داشت.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به دشمنی‌های استکبار اظهار داشت: دشمن از هر حیله‌ای فرو مانده و گزینه‌های روی میز آن به زیر میز رفته است. حالا آنان در صدد هستند با جنگ نرم این دو نرم افزار مهم ملی، منطقه‌ای و جهانی ما را آماج حملات خود قرار دهند و ما را دچار اختلاف کنند. هر چند آنان از سال‌ها پیش تهاجم فرهنگی خود را آغاز کرده‌اند اما در این ایام بیشتر از همیشه در اتاق‌های شیطانی خود فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال آن است تا محور اعتقادی را تضعیف کند، پوچ گرایی و اباحه گرایی را ترویج کند. همچنین به دنبال غلبه گفتمان مادی گرایی و دنیا طلبی و سبقه تجمل گرایی و مصرف گرایی است. دشمن به دنبال تضعیف پایگاه‌های ایمان در مساجد و نماز جمعه‌ها است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: گسترش فحشاء، مواد مخدر، عادی سازی طلاق، کمرنگ کردن یاد امام و شهیدان از دستورهای کار اتاق‌های شیطانی دشمنان است. آنان در محیط افکار عمومی مخصوصاً در مورد نسل جوان می‌خواهند با عادی انگاری موفقیت‌های معجزه گونه انقلاب اسلامی و نیز بزرگ‌نمایی نقاط ضعف و کمرنگ سازی دستاوردها و نیز سیاه نمایی کشور و ترویج تفکر فساد سیستمی، کارآمدی نظام را خدشه دار سازند و دشواری‌های اقتصادی را برجسته کرده و مردم را از آینده بترسانند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها