استاندار البرز با اشاره به شعار سال و نقش تولید مسکن در کاهش تورم، گفت: باید از تمامی ظرفیت های مردمی، انبوه سازان بخش خصوصی، خیرین و تعهدات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای تولید مسکن ارزان در استان باره برداری کنیم.
استاندار البرز با اشاره به شعار سال و نقش تولید مسکن در کاهش تورم، گفت: باید از تمامی ظرفیت های مردمی، انبوه سازان بخش خصوصی، خیرین و تعهدات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای تولید مسکن ارزان در استان باره برداری کنیم.
کد خبر: ۱۴۱۰۹۵۷

به گزارش جام جم آنلاین البرز،مجتبی عبداللهی استاندار البرز، در جلسه قرارگاه مسکن استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با قدردانی از اتحادیه مشاوران املاک استان، گفت: سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام شد و ساماندهی و ضابطه مند کردن دفاتر املاک در دستور اجرا قرار گرفت.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی شفاف در خصوص حق الزحمه مشاوران املاک بدرستی شکل گرفت و انتظار می‌رود که استمرار و تداوم داشته باشد. 

عبداللهی گفت: شناسایی و تعیین تکلیف دفاتر مشاور املاک فاقد جواز و پروانه باید با جدیت دنبال و فواصل قانونی اعمال شود.

وی افزود: جمع آوری مبایعه نامه های کاغذی و ثبت معاملات در سامانه، اقدام برای اخذ جواز کسب، اطلاع رسانی شفاف در خصوص حقوق موجر و مستاجر، دریافت رسید مبالغ پرداختی در دفاتر و... از جمله موضوعاتی است که ضرورت دارد اجرایی شود.

استاندار البرز گفت: جلسات قرارگاه مسکن با موضوع ساماندهی دفاتر املاک و نظارت بر معاملات خرید، فروش و اجاره مسکن در شهرستان ها به ریاست فرمانداران برگزار شود.

وی با اشاره به شعار سال و نقش تولید مسکن در کاهش تورم، افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های مردمی، انبوه سازان بخش خصوصی، خیرین و تعهدات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای تولید مسکن ارزان در استان باره برداری کنیم.

عبداللهی گفت: در این راستا شهرداری‌ها نقش موثری دارند چراکه اعمال تخفیف‌های ویژه، اعطای پروانه ساخت رایگان، نظارت بر روند ساخت و ساز و... مشوق و راهگشا خواهد بود. 

وی افزود: شهرداری‌ها با توجه به افزایش درآمدها از محل ارزش افزوده و تعیین تکلیف ساختمان های فاقد سند، باید در جهت ساخت مسکن، احداث سالن های ورزشی و مجموعه‌های بهداشتی و درمانی، همراه استان باشند‌.

استاندار البرز گفت: از این طریق طی همکاری و هم افزایی بین مسؤولان می‌توانیم سرانه.ها را ارتقا دهیم و روند ارائه خدمات را تقویت کنیم.

وی افزود: باید تعهدات خود را در نهضت ملی مسکن با برنامه ریزی و اقدامات قرارگاهی، محقق کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها