به مناسبت فرا رسیدن سوم خراد و سالروز فتح خرمشهر، کتاب «قاب‌های روی دیوار» روایت زندگی فاطمه کرمی، مادر شهیدان انجم شعاع رونمایی شد.
به مناسبت فرا رسیدن سوم خراد و سالروز فتح خرمشهر، کتاب «قاب‌های روی دیوار» روایت زندگی فاطمه کرمی، مادر شهیدان انجم شعاع رونمایی شد.
کد خبر: ۱۴۱۰۷۹۸

اختر بیجاد، نویسنده قاب‌های روی دیوار در مراسم رونمایی از این کتاب بیان کرد: از یک‌سال‌و‌نیم قبل، از طرف یکی از دوستانم با خانواده شهید آشنا شدم؛ اول قصد نوشتن کتابی درباره شهید بادپا را داشتم اما دست تقدیر چنین بود که گمنامان دیگری را بنویسم.
بیجاد ادامه داد: کتاب «ماهی دور از آب» قصه بچه‌های گردان ۴۱۲ نیز به‌زودی نوشته خواهد شد.
وی بیان کرد: کتاب قاب‌های روی دیوار روایت بزرگ بانویی است که مادر و خواهر شهید و همسر جانباز و رزمنده‌ای است که هفت سال راننده حاج قاسم بود.
بیجاد با اشاره به تقدیم شهیدان مجید، حمیدرضا و مسعود به نظام و انقلاب اسلامی بیان کرد: شهید مسعود انجم شعاع مظلوم‌ترین جانباز کرمان است، زیرا تا زمانی که زنده بود نمی‌خواست کسی از راز او خبردار شود و به‌رغم آن که مشکلات شدیدی از نظر جسمی داشت اما دریغ از این‌که جایی حرفی بزند.
این نویسنده دفاع‌مقدس تصریح کرد: مسعود هیچ‌گاه از موقعیت و اسم خود سوء‌استفاده نکرد.
وی افزود: من در این کتاب عنایات شهدا را در زندگی خود زیاد دیدم و لطف شهدا برای من خیلی زیاد بود؛ من از مادر این شهدا خواستم برای عاقبت به خیری دعا کند که به من گفت اگر من بهشت رفتم و آنجا جایگاهی داشتم تو دستت را بالا بگیر که شفیع تو باشم و این بزرگ‌ترین افتخار برای من است که دعاها و نفس‌های خانواده شهدا شامل حالم بشود و این از عنایت شهدا بوده است.
بیجاد در پایان تصریح کرد: به نظر من همه مردم کرمان باید بانو «فاطمه کرمی» را بشناسند؛ همه مادران شهدا روی چشم ما جا دارند اما مادری که این دسته گل‌ها را تقدیم کرده است همه باید بشناسند.
این مراسم با حضور نویسنده کتاب و مادر شهیدان انجم شعاع، سرهنگ مهدوی‌فرد، مدیرکل حفظ آثار ارزش‌های دفاع‌مقدس استان و سید‌مهدی میرتاج‌الدینی در کتاب‌شهر واقع در میدان آزادی استان کرمان بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها