مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوزستان:

زنان در جامعه، موثر و نقش آفرین هستند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوزستان گفت: حضور زنان در جامعه خصوصا در عصر ما که یک عصر تقابل دنیای اسلام با کفر است و به جنگ شناختی رسیده ایم بسیار موثر بوده و نقش افرین هستند.
کد خبر: ۱۴۱۰۱۱۶

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین - خوزستان، حجت الاسلام عبدالرضا رستگار در جلسه گرامیداشت دهه کرامت و روز دختر که به همت سازمان بسیج رسانه خوزستان برگزار شد ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: نگاه اسلام به زن و مرد در حوزه انسانیت و رشد تعالی یکسان است، یعنی همان جایگاهی که برای مرد قائل است برای زن نیز قائل است و مصداقش این است که اگر علی ابن ابی طالب (ع) بین مردان سرآمد است حضرت فاطمه (س) بین زنان سرآمداست و اگر اباعبدالله الحسین(ع) بنیان گذار مکتب آزادگی و شهادت و در هم آمیزنده حماسه و عرفان است حضرت زینب کبری (س) در این جایگاه قرار دارد و پیام رسان خون سرخ حسین (ع) است به گونه ای که مشروح شده است کربلا در کربلا می ماند اگر زینب (س) نبود.

وی افزود: علیرغم اینکه براساس حکمت پروردگار که با توجه به نقش آفرینی مردان و زنان در حوزه خودشان ویژگی هایی برای آنها قائل شده است ما نیز میان زن و مرد تفاوت قائل هستیم اما زن و مرد مکمل یکدیگر هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوزستان گفت: اگر می گویند زن باید خودش را از مرد بپوشاند برای این است که حضرت امام (ره) می فرمایند: کرامت و بُعد انسانی زن آشکار شود نه بعد حیوانی اش که مراد و مقصود نیست، زیرا بُعد مادی در مرد و زن مرکبی است برای تکامل و رشد انسان، بنابراین نگاه اسلام یک نگاه بسیار تکامل افزایی برای زنان و مردان است.

حجت الاسلام رستگار عنوان کرد: بعد از شکست دشمن در جنگ سخت و نیمه سخت می بینیم که حضور زنان در جامعه خصوصا در عصر ما که یک عصر تقابل دنیای اسلام با کفر است و به جنگ شناختی رسیده ایم بسیار موثر بوده و نقش افرین هستند.

 وی با اشاره به اینکه دشمن به نقش منفی زنان هم توجه دارد ادامه داد: دنیای استکبار در قرن هفدهم به این جمع بندی رسید که اگر بخواهد کالایش را بفروشد و تاثیر داشته باشد باید از زنان به عنوان ابزار استفاده کند که جای تاسف دارد اما اسلام برای زن یک جایگاه و تعالی قرار داده است که شخصیتی همچون فاطمه زهرا (س) رمز خلقت عالم هستی می شود با اینکه یک زن است.

به گفته وی؛ در حدیث قدسی آمده است که می فرمایند: ای پیامبر(ص) اگر نبودی عالم خلقت را خلق نمی کردم،اگر علی (ع) نبود تورا خلق نمی کردم و اگر فاطمه (س) نبود نه تو و نه علی و نه عالم هستی را خلق نمی کردم که این نشان دهنده نگاه اسلام به زن و جایگاه زن است. لذا باید به دینی که اینچنین برای ما ارزش قائل شده است افتخار کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوزستان با بیان اینکه اسلام می گوید زنان به عنوان مروارید در صدف باشند بخاطر ارزشمندی آنان است، تصریح کرد: اسلام می گوید زنان می توانند رشد و تکامل پیدا کنند و در هر مسئولیتی متناسب با خودشان نقش افرینی کنند اما در عین حال نقش خانواده را نیز نقش بسیار مهمی می داند.

حجت الاسلام رستگار با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری برای زنان جایگاه خاصی قائل هستند بیان کرد: در نقش زنان همین بس که حضرت فاطمه معصومه (س) چنان نقش آفرین است که امام صادق (ع) می فرماید: برای خدا خانه ای است در مکه، برای رسول خدا خانه است درمدینه و برای ما اهل بیت خانه ای است در قم که این نشان دهنده جایگاه رفیع حضرت معصومه(س) است.

وی توجه به ولایت و ولایتمداری در دهه کرامت را مسئله مهمی خواند و اظهار کرد: امروز در حال جنگ شناختی هستیم که این جنگ ستون فقراتی به نام فریب دارد و تلاش دارند توسط رسانه های غول پیکر، شبکه های اجتماعی، شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی، ارزش ها را ضد ارزش و ضدارزش ها را ارزش معرفی کنند اما حضرت اقا می فرمایند: خداوند یک باطل السحری بنام جهاد تبیین برای جنگ شناختی قرار داده است و  به همین خاطر ایشان می فرمایند امروز جهاد تبیین یک امر ضروری و فوری است .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوزستان با بیان اینکه شما دو عنوان بسیج و رسانه را دارید گفت: بسیج یک انسان خاکی پوش و اسلحه بدست نیست بلکه یک تفکر و اندیشه است که برگرفته از اسلام ناب محمدی می باشد و انقلاب سرخ سیدالشهدا یک گفتمان است که در قالب و ساختار محدود نیست؛ حضرت آقا نیز می فرمایند: بسیجی آن شخصی نیست که کارت بسیجی داشته باشد بلکه کسی است که اسلام انقلابی و سیاسی، ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول داشته باشد.

حجت الاسلام رستگار با اشاره به اینکه رسانه مشهور است و می گویند هر سیاستمداری زمانی موفق است که یک رسانه قوی پشت آن باشد، ادامه داد: امروز رسانه غول پیکر دنیای استکبار به دنبال ترویج اندیشه لیبرال دموکراسی و تفکر و اندیشه ماتریالیستی و مادی گرایی است که بسیار هم تلاش می کند اما در مقابل آن ما نیز بسیج رسانه را داریم که قطعا بدانید شما برتر و موفق هستید.

وی افزود: ما در این چهار دهه در حوزه هایی که دست انقلابی ها بوده مثل حوزه هسته ای، حوزه علمی پژوهشی، حوزه موشکی ، حوزه پهبادی و .. به اندازه چهارصد سال پیشرفت داشته ایم و اکنون به جایی رسیده ایم که ابر قدرت منطقه هستیم و یک ابر قدرت تاثیر گذار در مقیاس بین المللی به شمار می آییم.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها