مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر؛

13 خدمت شاخص صنعت آب در دولت سیزدهم محقق شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه؛

پر شدگی ۶۶ درصدی سدهای استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: ۱۲ سد استان پرشدگی ۶۶ درصد را تجربه کرده‌اند.
کد خبر: ۱۴۰۹۸۲۸

جام جم آنلاین؛  محمودرضا شهلایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش‌های امسال  نگاهی به وضعیت سدهای استان داشت و اظهار کرد: ۱۲ سد مخزنی با ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب در استان وجود دارد که در حال حاضر بیش از ۸۹۳ میلیون مترمکعب معادل ۶۶ درصد ظرفیت آن‌ها  آب ذخیره شده و ۴۵۷ میلیون مترمکعب هم خالی است.

وی بیشترین میزان ذخیره آب سدهای استان را مربوط به سد داریان و گاوشان دانست و گفت: سد تنگ حمام نیز تنها سد استان کرمانشاه است که در حال سرریز قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های سال جاری این شرکت، اظهار کرد: تکمیل ساخت، سد کبوترلانه کنگاور، سد قشلاق صحنه و شبکه پایین‌دست یا پایاب سد شرف‌شاه سنقر و همچنین تکمیل پروژه‌های طرح آبرسانی به شهر کرمانشاه از اهم برنامه‌های امسال این شرکت است.

وی عمده مشکلات سد قشلاق را تملک اراضی اطراف آن دانست و گفت: سد قشلاق بین شهرستان صحنه و سنقر قرار دارد که با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی هنوز به اتمام نرسیده است.

شهلایی میزان پیشرفت فیزیکی سد کبوترلانه کنگاور را نیز ۷۰ درصد اعلام کرد و افزود: کارهای انتقال پایین دست شبکه سد شرفشاه فعلا تکمیل نشده که با به سرانجام رساندن آن ۳ هزار و ۵۵ هکتار اراضی کشاورزی پایین دست تحت پوشش آبی قرار می‌گیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها