رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد:

لزوم جلوگیری از تنزل کیفی و انگیزه سرمایه انسانی در سیستم دولتی

یزد- مجید دهقانی‌زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان در اولین نشست این شورا بر ضرورت بهبود شرایط برای جلوگیری از تنزل کیفی و کاهش انگیزه سرمایه انسانی در سیستم دولتی تاکید کرد.
کد خبر: ۱۴۰۸۷۲۸

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، مجید دهقانی‌زاده در این نشست با بیان اینکه حوزه سرمایه انسانی یکی از عوامل پایه‌ای و مهم در رشد و توسعه هرکشوری است، از اهمیت این حوزه سخن گفت و اظهار داشت: برندِ یزدی برخواسته از همین منابع انسانی است که موجب زبان زد عام و خاص در سطح کشور و حتی خارج از کشور شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، سرمایه انسانی نخبه و متعهد را نقطه قوت و مزیت اصلی استان عنوان کرد و مهم‌ترین بخش این حوزه را منابع انسانی شاغل در دولت دانست و گفت: منابع انسانی ارزشمند در سیستم اداری و اجرایی دولت بار اصلی اقدامات و فعالیت‌های پیشرفت و توسعه هرجامعه‌ای را برعهده دارند.

دهقانی‌زاده با تاکید بر ضرورت بهبود شرایط برای جلوگیری از تنزل کیفی و کاهش انگیزه سرمایه انسانی در سیستم دولتی، گفت: عدم تناسب رشد دستمزدها با تورم و وجود برخی عوامل بیرونی موجب خروج ناخواسته نیروی انسانی از سیستم‌های دولتی شده است.

وی به برخی از آسیب‌هایی که متوجه بخش نیروی انسانی دولتی در کشور شده است، اشاره کرد و بیان داشت: هرچند استان یزد در برنامه تحولی یزدنوین به این مهم توجه کرده و به محور سرمایه انسانی پرداخته و پروژه‌هایی نیز در این راستا تعریف کرده اما لازم است به این موضوع توجه خاصی شود.

دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان یکی از مظاهر این توجه را برگزاری ارزیابی‌هایی برای تشویق نیروهای انسانی متعهد و کارا مطرح کرد و افزود: باید یک سیستم و سازوکار مناسبی برای تشویق و شناسایی نقاط ضعف نیروهای انسانی طراحی و در دستور کار قرار گیرد.

دهقانی‌زاده افزود: جشنواره شهید رجایی در همین راستا در سیستم اداری نهادینه شده است.

وی در پایان از توجه ویژه و خاص دولت سیزدهم به این مساله و برگزاری جشنواره شهید رجایی سخن گفت و اظهار داشت: در استان نیز شاهد نگاه متفاوت استاندار یزدبه این مقوله هستیم.

تشریح فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1401 دستگاه‌های اجرایی استان و ارایه گزارش وضعيت بکارگيری جوانان مومن، نخبه، متخصص، انقلابي و تحول‌خواه (طرح شهيد زين‌الدين) از جمله دستورکارهای این نشست بود که به آن پرداخته شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها