سخنگوى آتش نشانى شهردارى تهران خبر داد:

عکس و فیلم | آتش سوزى در بازار تجريش | علت حادثه معلوم نيست

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران خبر داد:

ببینید | حریق در مجتمع بازار گل امام‌ رضا (ع)

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع آتش سوزی در مجتمع بازار گل امام رضا (ع) خبرداد.
کد خبر: ۱۴۰۷۱۶۲

به گزارش جام جم آنلاین، سید جلال ملکی درباره وقوع آتش سوزی در مجتمع بازار گل امام رضا، اعلام کرد: وقوع حادثه حریق در بازار گل امام رضا (ع) در ساعت ۱۱:۲۶ ظهر امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه تجهیزات و امکانات کامل به محل حادثه واقع در خیابان خاوران اعزام کرد.

وی افزود: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که یک راستا از این بازار شامل حدود ۱۷ الی ۱۸ غرفه به وسعت جمعاً حدود ۲۰۰ مترمربع آتش گرفته است. غرفه‌هایی که آتش گرفته بودند نظیر خیلی از قرفه‌های دیگر این بازار با مصالح نا ایمن مثل لوله‌های داربست و ورق‌های پلاستیکی، بنر و پارچه‌های برزنتی که قابل اشتعال هستند؛ پوشیده شده بود و کاملاً این بخش شعله ور بود و دچار آتش سوزی شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهرانبیان داشت: از آنجا که این بخش از بازار گل به اصطلاح راسته خشکه فروشان بود و مواد داخلشان قابل اشتعال است، همین امر مزید بر علت برای گسترش آتش سوزی شده بود. از سوی دیگر آتش نشانان از داخل این غرفه‌ها همزمان با خاموش کردن آتش چندین سیلندر ۱۱ کیلویی گاز را خارج کردند که خوشبختانه قبل از اینکه این کپسول‌ها منفجر شوند این‌ها را خارج کردند که اگر انفجاری رخ می‌داد می‌توانست وضعیت را وخیم‌تر کند.

ملکی با بیان اینکه خوشبختانه با عملیات به موقع و حضور سریع آتش نشانان از گسترش بیشتر آتش و وقوع انفجار در این بازار گل و سرایت آتش به اطراف غرفه‌های آتش گرفته جلوگیری شد، افزود: مورد مصدومیت و تلفات جانی هم نداشتیم و در حال حاضر آتش نشانان عملیات لکه گیری را هم به پایان رسانده‌اند و در حال ایمن سازی محل‌اند. تا دقایقی دیگر محل را تحویل مالکان خواهند داد.

وی خاطر نشان کرد: این بازار در گذشته هم چندین بار دچار آتش سوزی شده بود. علیرغم بازدیدها و اخطارهایی که به دفعات داده شده بود، بسیاری از مالکان و مسئولان ترتیب اثری نداده‌اند و نگران این هستیم که خدایی نکرده اتفاق وخیم‌تری در اینجا رخ دهد. از هیأت مدیره محترم و از عزیزانی که در این بخش فعالیت می‌کنند خواهش می‌کنیم همزمان با کسب و کار به فکر ایمن سازی محل کار خود نیز باشند تا اتفاق تلخی رخ ندهد.

تعداد بازدید : 42
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها